Jdi na obsah Jdi na menu
 


    Resident Evil 1

Resident Evil 1

Jdi s Barrym do jídelny. Vezmi erb a vejdi do následující místnosti. Zabij zombii, prohlédni Kenethovo tělo na podlaze a vezmi si dvoje náboje. Vrať se k Barrymu a pak do hlavní haly. Vezmi lockpick a jdi do místnosti vpravo. Vezmi mapu ze sochy nahoře a vejdi do místnosti nalevo. Zde najdeš pásku do psacího stroje. Vejdi teď do dlouhé chodby vpravo a zabij dva psy. Odsuň skříňku a seber náboje. Projdi dveřmi a seber kytku. Projdi předsíní (kolem koupelny) a vstup do místnosti napravo. Projdi dalším i dveřmi a vstup do místnosti, kde najdeš brokovnici. Seber ji a odejdi z místnosti. V prostřední místnosti na tebe může spadnout strop, ale přijde Barry a zachrání Tě. Jdi do vedlejší chodby (dveře naproti). Zabij dvě zombie a projdi dveřmi napravo. Ocitneš se v galerii. Postřílej vrány. Teď musíš mačkat vypínače na obrazech v pořadí : novorozeně, puberťák, mladý chlapec, muž středního věku, stařec a nakonec poslední obraz, který sám visí na zdi. Klikni na něj a vypadne ti medailon. Vrať se do hlavní haly a Barry ti dá náboje do bazooky. Jdi po schodech nahoru, vejdi chodbou napravo, zabij zombii, utíkej a zaboč doleva. Nyní běž rovně, potom ještě jednou doleva a zabij další zombii. Projdi odemknutými dveřmi vpravo, můžeš si tam přečíst něco o léčivých rostlinách. Projdi dveřmi, zabij zombii, běž dolů po schodech, zabij druhou zombii, zahni doleva a vejdi do místnosti se zahradnickým nářadím. Zvedni chemikálii a dej medaili do skříňky, kde máš svůj inventář, protože ji teď nebudeš potřebovat. Z inventáře si naopak vezmi náboje a zkombinuj je s jinými náboji ve svém inventáři (otevírá se klávesou F4), abys měl více místa. Jestli nepotřebuješ ozdravovací rostlinu, nechej ji být.

Opusť místnost, jdi ke vzdáleným dveřím a odemkni je. Jdi nahoru po schodech, zabij zombii, projdi dveřmi za druhou zombií a vrať se zpátky do hlavní haly. Zahni doleva a vběhni do dveří. Vstup do malé chodby. Běž rovně a vstup do místnosti napravo. Ocitneš se na balkóně. Obhlédni Forestovo tělo a vezmi si bazooku ze země. Zaútočí na tebe vrány, ale nebojuj s nimi, pouze vběhni zpátky do dveří. Vrať se do hlavní haly. Jdi naproti do další místnosti a vstup do místnosti nad jídelnou. Zabij zombii vlevo a shoď sochu. Potom pozabíjej ostatní zombie. Projdi dveřmi na druhé straně. Zabij další zombii a jdi dolů po schodech. Vejdi do lékařského pokoje - najdeš zde pásku (ribbon). Nezapomeň si ještě vzít chemikálii a ulož si hru.

Odejdi, zabij zombii a uteč otevřenými dveřmi. Zlikviduj všechny zombie, které tam uvidíš. Utíkej rovně, vejdi do místnosti se zahradnickým nářadím, zabij rostlinu ve fontáně tím, že otrávíš vodní pumpu pomocí chemikálie. Vezmi klíč který je za fontánou na erbu. Posbírej červené a zelené kytky a smíchej je, abys získal dobrou léčivou látku. Rezervuj si alespoň tři místa v inventáři. Jdi dolů do haly a zabij zombii. Klíčem otevři dveře napravo. Vejdi do ložnice, vezmi náboje do pistole a prohledej stůl. Zaútočí na tebe zombie, takže je rychle postřílej brokovnicí. Knihu na stole nečti a vezmi si náboje. Ujisti se, že máš stále ještě dvě místa v inventáři volná. Opusť místnost, zahni doleva a jdi ke dveřím. Otevři je a měl bys být v chodbě, kde je Kenethovo tělo. Jdi doleva do baru, obejdi piáno a dostaneš se ke skříni nebo co to je. Odsuň to a získáš noty. Běž k pianu a zahraj podle nich Měsíční serenádu. Otevřou se ti tajné dveře - vejdi a vyměň starý erb za zlatý. Vrať se do jídelny. Dej zlat ý erb na krb a získáš další klíč. Utíkej okolo stolu a najdeš rozbitou sochu, kterou jsi shodil z balkónu, prohledej ji a najdeš modrý diamant. Vrať se do haly (tam kde leží Kenethovo tělo), jdi doprava a vejdi hned prvními dveřmi vlevo. Měl bys být zpátky v chodbě, kde jsi zabil dvě zombie, nyní jdi doprava a vstup do malé místnosti s tygří sochou. Použij modrý diamant a získáš druhou medaili.

Jdi do zadní místnosti (hala s lékařským pokojem a s ammo pokojem). Odemkni místnost nalevo, pak projdi do lékařského pokoje a nech zde medaili a další nepotřebné věci z inventáře. Potom jdi do místnosti, kterou jsi právě odemkl. Ze stolu vezmi náboje do brokovnice (rozbitou brokovnici tam nech, nepotřebuješ ji). Vrať se do lékařského pokoje. Vyměň si věci - vezmi si armor klíč, munici a brokovnici. Utíkej zpátky do jídelny a pokračuj hlavní chodbou. Běž naproti do druhých dveří, použij jeden z armor klíčů, otevři a vejdi. Seber věci ze stolu a zabij zombii. Získáš brokovnici ze zamčeného stolu. Vrať se do hlavní haly. Jdi nahoru po schodech z haly a potom do pravé chodby. Vyvaruj se prvních dveří a jdi rovně. Otevři místnost nalevo (armory), zakryj díry v podlaze sochami a stiskni knoflík uprostřed místnosti. Tím získáš třetí medaili. Jdi ven a vrať se ke dveřím, které jsi předtím minul. Vejdi dovnitř a najdeš tam na zemi zraněného Richarda. Promluv s ním a utíkej zpátky do lékařského pokoje , dej do inventáře třetí medaili a pistoli a vezmi si brokovnici, shild klíč a přidej tak dvě až tři rostliny. Ponechej zde armor klíč, už ho nebudeš potřebovat. Běž zpátky k Richardovi, dá ti rádio a zemře. Projdi dveřmi, zabij zombii a jdi po schodech nahoru. Ujisti se, že je bazooka nabitá acid rounds a zabij velkého hada. Pokud uteče do velké díry, běž za ním, u vchodu do díry seber poslední medaili a nezapomeň vzít náboje do brokovnice. Odejdi a jdi si vyměnit věci do inventáře. Vezmi si všechny čtyři medaile a co nejvíc zbraní.

Utíkej naproti do jídelny a pak do hlavní haly, potom běž do chodby, kde je galerie a jdi dál do dveří, které vedou na nádvoří. Přesně naproti dveřím do galerie je malá chodbička, vejdi do ní a na konci chodbičky otevři dveře. Zabij psa a na konci nádvoří vlož medaili tam, kam patří. Otevřou se ti dveře. Posuň schůdky k polici, vylez nahoru a vezmi si kliku. Vejdi ven a zabij psa, seber kytky a běž do protějších vrat. Ocitneš se u vodní nádrže. Použij kliku na stavidlo a voda se vypustí. Slez po žebříku dolů a přejdi přes bazén (pozor na havěť na zemi). Vydej se doleva a sjeď dolů výtahem. Zabij psy a jdi do protějších vrat. Zabij další tři psy, dojdi až ke dveřím a otevři je. Seber kytky a posuň sochu na díru, ze které po tobě šlehá rostlina. Vejdi do lékařských prostor. Nezapomeň vzít ozdravovací sprej a ulož si hru. Vyměň si věci - vezmi si pouze zbraně a ozdravovací kytky.

Přejdi do studentské koleje naproti (001). Zabij zombii a vezmi si Červenou knihu. Vejdi do koupelny a vytáhni ze stolku klíč od pokoje C. Přejdi do jiné chodby a vejdi do místnosti s kódovým otevíráním dveří u včelího hnízda. Běž podél hnízda a seber další klič (002). Vrať se do předchozí haly a běž až na konec pokoje a použij klič (002). Pak ho odlož. Vejdi do místnosti a odsuň knihovnu tak, aby se objevil žebřík. Běž po něm dolů a vezmi korunku nad vodním prostorem. První korunka musí být dána zpět. Jdi dolů do vody a vstup do žraločí místnosti. Běž rovnou do kontrolní místnosti a použij klíč. Odlož ho a vstup do místnosti. Zatáhni za páku a voda se přelije do nižší úrovně. Zmáčkni knoflík, abys otevřel další dveře. Seber dvoje náboje a dvě krabice nábojů do brokovnice. Seber klíč (003). Utíkej pryč a po žebříku se vrať do místnosti 002. Jestli máš možnost, utrhni ozdravovací rostliny. Běž zpátky do lékárny a vyzvedni si zbraně a léčivou medicínu, vezmi klíč (003) a vezmi knihu. ULOŽ HRU.

Běž k pokoji 003 (pokoj vedle včelího hnízda s kódovým zámkem). Vejdi do místnosti a do koupelny, zabij zombie a seber náboje do bazooky. Vyměň knihu za Červenou knihu a objeví se Ti tajný vchod. Vstup a zabij velkou rostlinu, která tam je (použij bazooku s ohnivými náboji). Ale nepodaří se ti to tak snadno. Rostlina se na tebe bude sápat, ale Barry tě opět zachrání. Běž k ohništi a získáš klíč. Potom potkáš Weskera, který ti řekne, abys zkontroloval ještě jednou celý dům. Jdi do lékárny, seber zbraně a klíč. Vrať se do domu. Zabij příšeru, která tě pronásleduje. Vejdi do místnosti a získáš knihu DOOM BOOK 1. Jdi vedlejšími dveřmi do skladiště a vezmi nové léky a další věci. Jdi do hlavního domu a vejdi nahoru po schodech a doleva do místnosti s krbem (místnost, kde jsi použil světlo abys získal mapu). Projdi napravo dveřmi a běž k pianu, zmáčkni klávesu a objeví se had. Zabij ho a zkontroluj zda je opravdu mrtvý. Slez dolu po žebříku a klikni u hrobu. Slez po dalším žebříku pod hrob. Zabij zombii a nalevo získáš náboje do brokovnice. Běž dolů halou až ke dveřím. Běž dolů další halou a přeskoč zombie požírající lidské tělo. Vejdi do kuchyně a jdi k výtahu. Zabij zombie na podlaze. Jeď nahoru výtahem a zabij další zombii. Jdi do komory a vezmi baterii pro výtah a nějakou výbušninu. Jdi přesně stejnou cestou zpátky a vrať se k žebříku a k díře, kde jsi zabil hada. Vrať se do skladiště dolů po schodech a vyměň si věci - vezmi si baterii, kliku a zbraně, hlavně nezapomeň na bazooku.

Vyjdi ven na zahradu a přejdi k výtahu na druhé straně nádrže. Přejdi nádrž a sjeď výtahem dolů. Běž k druhému výtahu a vlož baterii. Vyjeď výtahem nahoru, běž znovu k nádrži, použij kliku a bazén se naplní. Běž zpátky k výtahu, sjeď dolů a běž k žebříku, který byl za vodopádem. Slez dolů a vstup do dveří. Napravo uvidíš Barryho. Až se Tě zeptá, jestli může jít s tebou, řekni, že ano, ale nech se jím vést. Následuj ho a vejdi. Barry zabije kreaturu co tě sledovala. Běž do zadní místnosti a seber léč ivý sprej. Vejdi do místnosti, kde je Enrico, řekne Ti, že si myslí, že někdo prozradil S.T.A.R.S., ale že ten někdo ho trefil a utekl. Až ho zabijí, vezmi mu náboje. Běž a seber hexagonální kliku, kterou vrah upustil. Běž podél dalších kreatur a zabij je. Běž do první haly a za psací stůl. Ulož hru. Použij kliku a zahni do chodby. Běž až k posledním dveřím, zahni doprava a běž až k balvanu. Pak začni utíkat zpět. Kámen tě bude následovat, utíkej rychle do bezpečí. Potom se vrať tam kde byl kámen a seber náboje do bazooky. Běž zpátky na místo, kde balvan prorazil stěnu a zahni doprava. Zabij příšeru. Otevři dveře a zabij velkého pavouka. Seber nůž a pásku a projdi dalšími dveřmi. Jdi doleva a vstup do skladu. Seber léčivé produkty a vezmi DOOM BOOK 1 a prohledej jí - najdeš orlí medaili. Ulož si hru.

Třikrát použij kliku a vstup do místnosti, kde je DOOM BOOK 2. Posuň sochu na knoflík na zemi a získáš druhou knihu. Otevři ji a získáš lví medaili. Jeď výtahem do zahrady a umísti obě medaile na správné místo na kruhovém oválu. Nezapomeň sebrat léčivé byliny. Jdi dolů fontánou a výtahem. Slez po žebříku dolů a jdi do místnosti, kde je skladovací box. Můžeš si dobrat materiál a vezmi si hlavně zbraně, protože je tu mnoho zombií. Jdi naproti do místnosti, zabij zombii a jdi dolů po schodech. Vejdi do pokoje s počítačem a zadej hesla. Login - JOHN, Password - ADA. Heslo otevře dveře na B2 - heslo MOLE. Nezapomeň vzít diapozitivy. Vyjdi po schodech nahoru a zahni doleva a jdi rovně. Otevři dveře, použij diapozitivy na promítačku. Hned vedle na zdi je destička, klikni na ní, objeví se tlačítko, zmáčkni ho a získáš Laboratorní klič. Vyjdi z místnosti a sejdi po schodech dolů, zabij zombii a vejdi do laboratoře. Naproti je sklad, tam si ulož hru a naber si věci, hlavně zbraně a zdraví. Vyjdi ven a d ej se doleva. Otevři dveře a utíkej doprava, dojdeš až k terminálu, kterým aktivuješ výtah. Utíkej zpátky k hlavní dveřím, ale nevycházej ven - místo toho běž pořád dál, až tě cesta dovede k dalším dveřím. Otevři je, a běž doprava, až dojdeš k dalším dveřím. V další místnosti jdi doleva, běž podél velkého stroje a na boku uprostřed klikni na tabulku, čímž aktivuješ výtah. Ještě dojdi k počítači a klikni na něj. Teď se vrať tou samou cestou zpět, až do místnosti, kde jsi naposled ukládal hru. Naber si zbraně, protože teď půjdeš na Tyranta.

Vyjdi ven a běž doprava a doprava a budeš u výtahu. Barry tam už bude na tebe čekat a pojede s tebou výtahem. Malé překvapení: Barry ti přiloží pistoli k hlavě. Wesker řekne Barrymu, aby odešel a zkusí ti ukázat svoje překvapení. Barry ho přepere a půjdete spolu do hlavní laboratoře. Barry se pokusí bojovat s Tyrantem, ten ho ale zasáhne. Teď je to všecko na tobě. Střílej co to dá a až ho zabiješ, koukni se na Barryho a ještě klikni u počítače, čímž aktivuješ poslední dveře. Jeď nahoru výtahem. Jdi do skladu, ulož si hru, vezmi si jenom zbraně a zdraví a nechej si jedno místo v inventáři volné. Vyjdi na hlavní chodbu a tam zjistíš, že je spuštěna autodestrukce. Utíkej co to dá, vyhýbej se potvorám a běž nahoru po schodech. Dojdi až do místnosti, kde je bedna s inventářem a vylez po žebříku nahoru. Hned jak vylezeš, otevři poslední dveře, běž chodbou a najdeš baterku do výtahu. Aktivuj výtah, Barry se s tebou rozloučí a ty jeď výtahem sám nahoru. Čeká Tě finálový souboj. Jakmile se otevřou dveře od výtahu, tak hned u nich seber světlici a odpal ji. Uslyšíš jak přilétá vrtulník, ale v tom se ukáže TYRRANT. Utíkej před ním jak to jde, vyhýbej se mu a střílej do něj bazookou. Až ti hodí z vrtulníku raketomet, tak ho rychle seber a napal tu bestii Tyrranta. A tímto jste dohráli nejlepší hru RESIDENT EVIL I. Tímto Vám gratuluji. A hurá na RESIDENT EVIL 2
Resident Evil 2
Resident Evil 2


<><> 
Resident Evil je sakra dobrá hra a zaslouží si, aby jí byl sepsán patřičný návod. Zde je… Předesílám, že hra je velice násilná a takřka brutální, a proto ji radši neukazujte mladšímu bratrovi. A pokud již jste jednou mladší bratr, neukazujte ji rodičům.

Dělí se do dvou misí, přičemž obsahem tohoto návodu bude toliko část první, neboť celkový obsah by tyto stránky pravděpodobně neunesly. Totiž, poté, co dokončíte hru s libovolným charakterem (Claire/Leon), budete vybídnuti k uložení pozice a nahrání této pozice z druhého CD, čímž začíná mise druhá. Pro objasnění - poté, co ukončíte hru s Claire, uložíte pozici, vyměníte CD a hrajete druhou stránku mise - tedy za Leona, který se objeví po havárii na opačné straně hořícího vozu. Objektivně vzato se sice jednotlivé úkony v obou misích vcelku opakují, nicméně jsou jinak časově uspořádané a v mírných modifikacích.

Hlavními zásadami je těchto pár vět: Co se dá sebrat, to se nejspíše na něco hodí. Vše, co se hýbe, je nepřítel. Přítele není možné zabít. Inventář není nafukovací. Na zombii je Magnum jako stvořené, nicméně usmrtit havrana tímto nástrojem je plýtvání, naučte se šetřit municí a správně ji používat na jednotlivé cíle. Pozice se dá ukládat pouze máte-li pásku do psacího stroje a stojíte-li zrovna u nějakého. Jako úschovny věcí, které zrovna nepotřebujete, použijte velké bedny, předměty v nich uložené jsou k nalezení i v kterékoliv jiné takovéto bedně. Všechno pečlivě nejdříve prozkoumejte. Vaše možnost ukládat pozici je limitována počtem pásek. A hlavně, nikdy nezapomeňte, že je to pouze hra.

První mise:

Claire:

Prostřílejte se postupně až do obchodu se střelivem. Zombie se vcelku brzy postarají o to, aby si již nechal svá tajemství pro sebe, neboť vtrhnou do místnosti a fyzicky ho eliminují. Projděte dvorkem, po schodech na terasu, a až na ulici k autobusu. Vstupte do policejního areálu města Raccoon. V jediných otevřených dveřích naleznete policistu, který Vám věnuje kartu, s jejíž pomocí otevřete v počítači ostatní dveře. V levých dveřích najdete policejní záznamy s číslem od trezoru a stolek v rožku skrývá také jistá tajemství. Pokračujte zadními dveřmi po chodbě a následně pak konferenční místnosti. Seberte zprávu a v zadní části si prohlédněte obraz. Až budete mít zapalovač, vraťte se sem – pomocí ohně založeného v krbu se vyloupne z obrazu červený drahokam. Jděte dál po chodbě, dojdete ke schodům. V kanceláři najdete druhou zprávu.

Ve druhém patře jděte k soše třímající rudý drahokam. Odsuňte menší sochy na opačné strany tak, aby stály na vyznačeném místě a směřovaly doprostřed, na sochu prostřední. Ta uvolní poté stisk a drahokam je Váš. Projděte dveřmi a vstupte do S.T.A.R.S. kanceláří. Naleznete deník, plaketu s jednorožcem a zbraně ve skříni. Při odchodu zazvoní fax a budete si moct přečíst další zprávu. Nyní se vraťte do haly, kde vložte do fontánky plaketu, čímž získáte pikový klíč (spades). S jeho pomocí otevřete ty dveře, které mají na sobě vyrytý symbol piků. Bude-li klíč nadále k nepotřebě, automaticky Vám bude nabídnuto jeho odstranění z inventáře. V prvních dveřích najdete policejní zprávu a po přisunutí žebříku ke skříni i kliku. Jděte do chodby s S.T.A.R.S. kancelářemi, a na jejím konci použijte opět klíč. Potkáte Leona.

Zamiřte do knihovny, přičemž po cestě můžete otevřít malý stolek. Vyjděte na římsu a jděte až na její konec, kde se propadnete. Prohlédněte si vyjevení na zdi a stiskněte červené tlačítko. Nyní pomocí tlačítek na jednotlivých regálech uspořádejte regály tak, aby odpovídaly nákresu. Získáte Serpent Stone. Širokými dveřmi se vydejte haly. Spusťte požární žebřík a jděte na druhý konec. Naleznete zde diář sekretářky a zapalovač (co takhle ten obraz nad krbem v konferenční místnosti?). Pokračujte pravou chodbou až k hořící helikoptéře. Sestupte po schodech dolů a v domku seberte uzávěr ventilů. S jeho pomocí uhaste oheň, ježto pohltil helikoptéru. Vraťte se k jejímu přednímu konci a vstupte do pravých dveří. Seberte kárový klíč (diamond) a máte-li již oba drahokamy, vložte je soškám po stranách do určeného místa. Získáte půlku Jaguar Stone. V chodbě se schody a temnou komorou otevřete kovové dveře pomocí klíče. Seberte C4 a film. Dalšími dveřmi se dostanete do západních kanceláří, kde se skomírající policista změnil na rozběsněnou zombii. Na stole seberte rozbušku, kterou zkombinujte s C4kou. Dále najdete uvítací dopis a pár drobností.

Cesta za druhými dveřmi vede na východ. Vejděte do modrých dveří, kde naleznete trezor. Použijte kombinaci 2236 – získáte mapu a zbraň. Najděte druhé dveře se symbolem kár a otevřete je… jedná se o výslechovou místnost, kde je možné sebrat Eagle Stone a prodlužovačku. Ta je dobrá pro spojení ovládacího panelu se zdrojem energie, ať už v levé či pravé spojovací chodbě.

Dojděte k vraku helikoptéry a ke dveřím položte výbušninu. Po výbuchu vnikněte dovnitř. Objevíte šerifa Ironse a mrtvou starostovu dceru. Vytraťte se druhými dveřmi, kde po rozsvícení objevíte Sherry a deník. Nyní se vydejte do pokoje, kde byl šerif. Toho tu nenaleznete, zato získáte jeho osobní deník a srdcový klíč (heart). Otevřete jím adekvátní dveře (vedle východních kanceláří) a na konci chodby se dejte do suterénu. Cestou vlevo dojdete kolem pitevny ke dveřím a poté průlezu do kanalizace. Přesně to udělejte a až budete dole, zajděte do skladu. Zde doporučuji hru uložit. Až vyjdete, převezmete totiž kontrolu nad Sherry. Výtahem se svezte nahoru a kličkujte mezi psy jak kybernetická myš. Přeběhněte do místnosti s pákou a vodní nádrží. Slezte dolů na dno a uspořádejte bedny tak, abyste vytvořili můstek, po kterém je možno přejít na druhou stranu. Spusťte páku, čímž se dostanete na druhou stranu, kde seberte křížový klíč (club). A vraťte se zpět, kde jste s Sherry začali. Opět budete totiž Claire.

Pomocí křížového klíče otevřete pitevnu, kde naleznete červenou kartu. Další dveře jsou energetickým centrem. Nastavte rovnováhu elektrické energie nastavením první, třetí a páté páčky nahoru a druhé a čtvrté dolů. Díky tomu bude identifikátor karet fungovat a budete tak moct nabrat pár věcí plus postranní kapsičku, která Vám zvětší počet míst v inventáři z osmi na deset.

Ve dveřích hned nad schody naleznete deník. A poslední dveře, které něco skrývají, se nachází naproti odposlechové místnosti. Seberte film ze stolu a pomocí zapalovače zapalte kamna v rohu. Poté v pořadí prostřední, pravý a levý zapalte jednotlivé hořáky, získáte ozubené kolo. S klikou a kolem se vydejte do knihovny, po schodech nahoru, a pořímse dál, kde do otvoru ve zdi vložíte kliku a do mechanismu kolo. Získáte druhou polovinu modrého kamene, který ve spojení s polovinou první dává dohromady kompletní Jaguar Stone. Se všemi třemi kameny dojděte do šerifova pokoje za vrakem vrtulníku. Odsuňte obraz a do otvorů zasuňte Serpent, Eagle a Jaguar Stone. Otevřou se tajné dveře. Zabavte papíry ležící na zemi a stiskněte červené tlačítko.

Šerif se sice bude snažit Vás odstranit z tohoto světa, nicméně zlá choroba ho sklátí dříve nežli on Vás. Dírou v rohu slezte po žebříku o patro níž. Zabijte potvůrku systémem “nejdříve malé, pak tu velkou…“ a vraťte se pro Sherry. Spolu pak dojděte až dolů k bráně. Sherry se Vám za ní šikovně ztratí. A opět si můžete začít zvykat na malé dětské tělo – nemotorné a slabé. Jděte tedy stále kupředu a v místnosti se zombií utečte ventilační šachtou. Tunelem s netopýry pouze proběhněte a pokračujte dále. Seberte stříbrnou medaili, čímž Vaše působení v těle Sherry opět odpadá a nyní jste opět Claire.

Proběhněte chodbou a dostanete se do místnosti. Na stole seberte papíry. Po otevření dveří vedle zdviže můžete slézt dolů, ale tato vycházka vede toliko k doplnění inventáře o několik bezvýznamných položek. Sjeďte tedy výtahem dolů a ze zdi strhněte mapku kanalizací. Pokračujte dále dveřmi přímo do stoky Projděte zamřížovanými dveřmi a dejte se doleva. Hned za dveřmi potkáte Sherryinu matku, Annette. Použijte uzávěr ventilů na ovládání mostu, čímž ho dostanete do dolní pozice. Po překročení mostu použijte uzávěr opět. Projděte chodbou až na konec, kde na Vás vyskočí aligátor. Až před ním budete unikat podél červeného tlačítka, stiskněte ho, čímž aligátor pozře bombu, která po jemné aplikaci střelné zbraně aligátora patřičně umravní. Druhým způsobem je zabití přímo. I to je možné.

Na konci chodby odemkněte vrata a jděte k Sherry. Seberte medaili a vylezte pryč z tohoto místa. Nahoře se dejte doleva a přejděte opět přes most. Vlevo naleznete zlatou medaili a zápisky. Napravo od mostu je pak místo, kde můžete použít znovu uzávěr. To zastaví větrák a Vám se tak podaří prolézt po žebříku dál. Dojděte až k místu, kde Vám vodopád bránil v cestě dál. Do skříňky vlevo od Vás vložte obě medaile a projděte dveřmi. Vedle lanovky, vpravo, naleznete ovládací panel k jejímu napájení. Aktivujte jej a svezte se. Vedle dveří naleznete vrhač světlic. Pomocí zapalovače jej zapalte – objevíte v záři světla malý klíček v rohu místnosti. Postupně se přes místnost, kde je možné hru uložit, dostanete až ke kabině. Vejděte do ní a seberte klíč visící na zdi. S ním aktivujte spouštění celé plošiny. Pouze souboj s Williamem přeruší romantický sestup.

Dojděte do západní části a projděte jedinými možnými dveřmi. Seberte dvoje poznámky a aktivujte anti-B.O.W. program. Nyní se vydejte do východní části a projděte zamrzlými dveřmi. K mání zde je fuse case a přístroj, na který součástku použijete. Výsledný produkt použijte na prostřední plošině. Od nyní půjdou otevřít vrata v západní části. Otevřete je po žebříku slezte dolů. V místnosti s monitory najdete mapu laboratoří. Pokračujte dál a za širokými dveřmi můžete najít zbraně ve skříňce, na kterou použijete malinkatý klíček. V rohu místnosti jsou pak automaticky se otevírající dveře, za nimiž kromě zombií naleznete i červenou kartu. Při východu z místnosti potkáte Annette. Nicméně, bude napadena Williamem a dá Vám na rozloučenou návod na protilátku. Pomocí červené karty otevřete dveře, kolem nichž jsou vejce. Zlikvidujte obří můru a posléze i ty malé kolem počítače. Zadejte heslo “GUEST“. Poté uhánějte do východní části. Seberte nádobku na vakcínu a rozsviťte. Tím odhalíte MO disk. Položte nádobku na sérum k počítači a stiskněte tlačítko na přistroji napravo. Tím získáte základ pro tvorbu protilátky. Nyní se vraťte zpět do laboratoří, kde jste nalezli červenou kartu. Pre-sérum vložte do počítače v rohu místnosti a stiskněte tlačítko – získáte tak opravdové sérum.

Pokračujte ke dveřím, které vyžadují MO disk. Předem upozorňuji na to, že za těmito dveřmi proběhne poslední bitva s Williamem, proto doporučuji se obložit patřičným arzenálem. Až William zemře, výtahem sjeďte dolů, kde doběhněte ujíždějící vlak. Všichni jsou zachráněni a Claire již má svůj díl za sebou.

Leon:

Rozdíl v první misi mezi Leonem a Claire je ten, že Leon nesbírá kameny, ale figurky, které jsou umístěné na stejných místech jako kameny v předchozím případě, proto je tento návod použitelný i pro hru s Leonem. Rozdíly nastanou v momentě, kdy vejdete na parkoviště. Potkáte zde Adu Wong. S její pomocí můžete odtlačit vozidlo, které brání průchodu do zadní části. Až se tam dostanete, projděte až dozadu k celám, kde potkáte Bena. Seberte páčidlo, s jehož pomocí odsuňte v předchozích dveřích poklop. Slezte dolů. Dojdete až ke skladišti a poté do místnosti, kde je možné použít figurky, které berete namísto kamenů. Až z místnosti vystoupíte, budete ovládat Adu.

Projděte na druhou stranu, kde uspořádejte bedny tak, aby se po nich dalo přejít. Získáte tak křížový klíč. Vraťte se zpět na místo, kde jste naposledy viděli Leona, a budete ho opět ovládat. Držte se tedy návodu na použití klíče a až budete mít sbírku všech čtyř figurek kompletní, vraťte se dolů, k místu, kde je možné použít figurky. Zabijte ošklivou příšeru a po zasunutí postaviček budete moci pokračovat dále. Naleznete zápisky a potkáte Adu. Budete postřeleni a tak nyní budete opět hrát za ni. Vylezte za ženou po žebříku nahoru a poté skrze ventilační šachtu. Přejděte po mostu a slezte po žebříku dolů. Pak je řada opět na Leonovi.

Pokračujte dále podle návodu pro Claire, jen v okamžiku, kdy v laboratoři ve východní části seberete MO disk, Vás při odchodu napadne Annette a pak i Ada. Dojděte až k hlavním dveřím , použijte MO disk a zkontrolujte si, máte-li dostatek munice. Čeká Vás totiž souboj s Williamem. Pak sjeďte výtahem dolů a opět konec.

Druhá mise:

Leon:

Vystřílejte vše, co hne brvou a pokračujte na policejní stanici. V domečku seberte klíče, kterým otevřete vchod do dalšího domku, na opačném konci dvorku. Ocitáte se ve vnitřním traktu. Vylezte po schodech nahoru a zjistíte, kterak se helikoptéra napasovala do policejní stanice. Vejděte dveřmi do budovy. Chodbou s havrany projděte až na konec. V čekárně pak seberte klíček a deník. Jděte na římsu. V její polovině stáhněte požární žebřík, na druhém konci pak seberte plaketu s jednorožcem. Vsaďte ji do fontány a získáte pikový klíč. Vraťte se zpět do havraní chodby a dveřmi po pravé straně se dejte po schodech do spodního patra. V hlavní místnosti seberte uzávěr ventilů, s jehož pomocí uhaste oheň u hořící helikoptéry. Cestou zpět do nitra budovy zlikvidujte dáreček, jež k Vám spadnul z nebes a pokračujte dál. Vejděte do dveří naproti přední části vraku helikoptéry a tam seberte modrou kartu. V hale slezte po řebříku dolů a spusťte počítač – použijte kartu, čímž se Vám otevřou dveře do levého křídla budovy a do knihovny. Vejděte do čerstvě otevřených dveří, kde se dají sebrat zápisky a něco málo arzenálu ze stolku.

Projděte dveřmi do chodby. V zamčených dveřích naleznete další spisy a pokud si chcete přilepšit, dotlačte stoličku ke skříni a podívejte se, co je na ní. Jděte dál. V Briefing Roomu seberte poznámky a v zadní části si prohlédněte obraz nad krbem. Pomocí zapalovače zažehněte oheň a získáte drahokam. V kanceláři pod schody najdete druhou část poznámek o záchranných operacích. Vyjděte nahoru, proveďte opět rošádu se sochami, získáte další drahokam (oba dva posléze použijte v místnosti, kde jste nalezli modrou kartu – dostanete figurku krále). Pokračujte dále do kanceláře S.T.A.R.S., kde seberte Chrisův diář a pak ještě pár drobností. Projděte až na konec chodby a dál, kde najdete Sherry. Pravda, ihned uteče, ale přinejmenším po sobě zanechá kárový klíč, a to se taky počítá. Vraťte se kousek doleva, potkáte Claire. Dejte se boční chodbou. V knihovně vyjděte po schodech, jděte až na konec, propadnete se a můžete si prohlédnout, jaké má být uspořádání jednotlivých regálů. Uspořádejte je tak pomocí tlačítek, získáte figurku střelce.

Jděte dolů pod schody (k fotokomoře) a na opačném konci chodby odemkněte károvým klíčem kovové dveře. Přes archiv se tak dostanete do západních kanceláří. Zde najdete srdcový klíč, další malý klíček (slouží k otevření stolku před knihovnou) a poznámky pro Leona zanechané na stole. Toliko v levém křídle, nyní do pravého. V druhé chodbě naleznete zamčené kovové dveře. Odemknete je károvým klíčem – vevnitř naleznete další figurku věžičky. Vraťte se k velkým modrým dveřím a projděte jimi. V zadní části naleznete dveře, na které platí srdcový klíč. Na konci chodby sestupte po schodech dolů a dejte se doprava, do místnosti s regulací elektrického rozvodu. Dejte první, třetí a pátou páčku nahoru, ostatní dolů. Kromě toho ještě seberte mapu podzemí. Projděte až na parkoviště, kde se setkáte se slečnou jménem Ada Wong. Pomozte jí odtlačit vůz. Pokračujte do prvních dveří, kde naleznete kromě vzteklých psů i kanál. Vyjděte ven a na konci najdete Bena a otvírač kanálů. S tím se vraťte k psům (nyní již pravděpodobně mrtvým) a otevřete průchod do stoky. Projděte jí a vejděte do dveří vedle nápisu septic pool. Při vycházení potkáte Adu. S ní se protáhnete průlezem nade dveřmi, kde pak potkáte Sherry. Ta, pochopitelně, uteče. Zůstane po ní jen medailon. Protlučte se až k místnosti s bednami. Uspořádejte je do řady a stiskněte tlačítko. Získáte klíč. Po návratu k vratům z Vás bude opět Leon.

Dostaňte se zpět na parkoviště a dále pak na pitevnu. Najdete tam červenou kartu, která se hodí k otevření dveří se čtečkou. Je to muniční sklad, tudíž je asi zřejmé, co zde bude k nalezení. Nyní opusťte suterén a dejte se do zamčených dveří. Naleznete náboje a deník. Po žebříku v hale se vyšplhejte nahoru a jděte do chodby s hořící helikoptérou. Totiž, s uhašenou helikoptérou. Claire mezitím uvolnila průchod dál. V místnosti naleznete na křesle šerifův deník. Budete*li pokračovat druhými dveřmi, získáte další deník a kliku. Cestou ven potkáte starého známého, nicméně bavte se s ním stejně jako minule řečí olova.

Dojděte k posledním zamčeným dveřím, na které Vám pomůže křížový klíč. Zapalte kamna, a pak stiskněte tlačítka na prostřední, pravé a nakonec levé lampě. Objeví se opět nezmar – ani teď se nehodláte bavit. Seberte ozubené kolo a jděte do knihovny. Dlužno však podotknout, že vlezlost některých lidí nezná mezí a setkání se bude opakovat počtvrté. V knihovně vyjděte po schodech a projděte dveřmi, až se dostanete do věže. Použijte kliku na otvor ve zdi a nahoře doplňte mechanismus o ozubené kolečko. Stiskněte tlačítko, seberte objevivší se poslední chybějící figurku koně a seskočte. Přijděte k Benově cele – dostanete kompromitující materiály a můžete ještě dát krátkou řeč s Adou. Nyní se přes parkoviště vydejte do stok. V místnosti, kde se vkládají figurky do zámku, potkáte Williama. Zlikvidujte ho. Postupně nasázejte všechny čtyři figurky vedle dveří a pokračujte dál - potkáte opět Adu.

Projděte stokou až do kontrolní místnosti a tam pak sjeďte výtahem dolů. Leon bude postřelen a tak budete opět Ada. Pronásledujte ženu stokami a poté i ventilací. Nakonec se obě setkáte. Až skončí animace, přejděte most, sejděte po žebříku a OINK… už jste opět Leon. Popadněte mapu a dejte se s chutí do stok. Vlevo najdete při prozkoumání mrtvol medaili a klíček. Dojděte až k mostu. Použijte uzávěr ventilů a most přejděte. Na druhém konci však použijte ventil ještě jednou. Dostáváte se do chodby, na jejímž konci na Vás čeká aligátor. Vraťte se zpět a bombou/zbraněmi se do něho pusťte, dá se zabít. Posléze se vraťte na konec chodby, stiskněte tlačítko a skočte do stoky a na ostrůvek za Adou. Po překročení mostu se můžete dát buďto vlevo (kde seberete zlatou medaili a zápisky) nebo vpravo. Ventilem zastavte větrák a prolezte na druhou stranu, kde vsuňte stříbrnou a zlatou medaili do přístroje po pravé straně. Na nástupní plošině přivolejte lanovku a poté do ní nastupte. Cesta bude sice plná dobrodružství, ale Williamova ruka po pěti střelách změní svůj původní úmysl a nechá Vás na pokoji. Vystupte z lanovky a pomocí zapalovače odpalte světlici – zahlédnete klíček, jenž seberte.

Další postup přenechejte přítelkyním zbraním. Opravdovou lahůdkou jsou ovšem části brokovnice, které v kombinaci se stávající utvoří skutečnou medvědici. Dostanete se postupně do další místnosti. Ada začne hledat cosi v počítači a vy se vydáte ven. Na zdi visí dosud ještě erární mapa, nicméně, máte-li zájem… Sjeďte plošinou o patro dolů. Na jejím konci se setkáte s někým, kdo tu již hodně dlouho nebyl. Seberte klíček a vraťte se k Adě, které klíček dáte. Vyjděte z místnosti, stiskněte tlačítko na ovládacím panelu a až budete moci opět pohybovat postavou, vyjděte ven a dejte Williamovi za vyučenou. Poté se vraťte dovnitř.

Po animaci opět vystrčte hlavu z vozu a protáhněte se ventilační šachtou. Dotlačte velkou bednu na výtah a svezte se s ní dolů. Bednu pak dotlačte ke dvěma dalším a s jejich pomocí se vyškrábejte nahoru ke dveřím. Ty jsou nicméně zamčené. Slezte dolů a dejte se doleva. Výtahem sjeďte dolů a aktivujte v zadní části hlavní výtah. Až se Vám tak podaří ještě se vraťte pro zápisky v mezipatře a pak již zpět k místu, kde jste se dostali do chodeb z šachty a směrem k výtahu. Sjeďte dolů. Upalujte do vozu, ve kterém je (nebo spíše má být) Ada. Zklamáni její absencí se vydejte jedinými dveřmi, které umožňují postup dál. Ve středu se dejte doprava, do západní sekce. V posledních dveřích na konci chodby najdete červenou kartu, zápisky a info o registraci. Rovněž se můžete protáhnout šachtou do vedlejšího pokoje. Odtud Vaše kroky povedou do východní sekce, kde po použití červené karty odhalíte syntetické centrum. Jděte do zamrzlé laboratoře, kde seberte obal na zdroj, který použijte na blikající přístroj. Výsledek lze s spěchem použít na prostřední plošince, čímž zalijete některé elektrické okruhy opět elektrickým proudem.

Jděte do západní části, otevřete dveře a zlikvidujte rostliny. Žebříkem slezte dolů a jděte stále rovně. U monitorů můžete najít mapu podzemních laboratoří. Zde doporučuji si uložit pozici. Pokračujte dál a vejděte do velkých dveří. Obsahují mnoho zombií, ale především klíč ke dveřím, k nimž jste se museli dostávat pomocí beden. Jako tradičně, něco do toho skočí, ať již Annette (Williamova choť, Sherryina matka) nebo neodbytný návštěvník, který pošesté ochutí kyselkavou příchuť Vašich nábojů. Procházejíce se chodbou za dveřmi, od nichž máte klíč, zjeví se zelenkavý přízrak posedmé. Bohužel, nyní se do všeho začne plést i Ada, za což zaplatí posléze životem. Jedinou jistotou je však to, že pan Přízrak se již neobjeví, neboť spadnul do tavícího kotle. I když možná… Na zemi naleznete ležet malý klíček, však velké důležitosti.

Jeďte výtahem dolů pro Sherry a zaneste ji do výtahu. Vsuňte klíček do panelu na druhé straně a doneste Sherry do vlaku. V jeho zadní části se na zemi nachází Platform Key. Pomocí jeho otevřete branku hned vedle vlaku. Po mostě přeběhněte přes trať a stiskněte červené tlačítko. Seberte obě zástrčky a po proběhnutí dveřmi je zasuňte do přistaveného generátoru. Objeví se William, ačkoliv decentně doutnající. Boží pomoc v podobě raketometu ukončí prozatím jeho trápení. Vraťte se poté k vlaku a otevřete bránu před vlakem pomocí tlačítka. Nyní je zcela zřejmé, že je třeba běžet zpět do vlaku do kabiny a spustit ho. To proveďte, přidá se k Vám Claire. Zde by tento příběh končil…, kdyby se William nedostal i do vlaku. Proto je v polovině cesta přerušena. Jděte do zadních vagónů a střílejte čím můžete po “cizí hmotě“. Až tak provedete, vraťte se směrem ke kabině. A zbytek je již otázkou renderované video sekvence

Claire:

Návod pro druhou misi je identický s tímto, proto se držte jeho a pouze opět v momentech, kdy budete sbírat kameny nebo figurky, si uvědomíte jisté rozdíly. Nebudete-li si v některých lokacích již vědět rady, jak dál (což pochybuji), řešení vyčtete na předchozích stranách. Brala-li tedy Claire dynamit, bude ho brát opět, de facto se jedná o stejné akce jako v předchozích případech , pouze prakticky retrospektivně uspořádané. K propracování se až na konec hry Vám zcela postačuje dosavadní návod, který předvádí způsob, jak který problém řešit. Ať už v první či druhé misi. Poté, co se zbavíte zeleného přízraku, jděte hledat Sherry – na centrální plošinu. Seberte klíček a vydejte se k hlavnímu výtahu. Sjeďte dolů a pokračujte pomocí návodu o odstavec výš až k vítěznému konci. Voila… bylo mi radostí.Resident Evil 3: Nemesis


Resident Evil 3: Nemesis

1. Ulice

Po skončení proslovu tlusťocha na začátku hry, vezměte spray (F-Aid), náboje do ručnice a běžte po schodech do horní místnosti, musíte zde najít klíč od skladiště (Warehouse Key). Ještě si musíte doběhnout do kabinetu pro střelný prach. Odemkněte dveře dolů, projděte chodbou a jedinými dveřmi se vydejte dál. Vyjděte dveřmi nalevo a běžte rovnou k dřevěné podlaze, ale pozor na otrhané chlápky, kteří se vyřítí ze dveří nalevo.Zabijte zombie a jděte po schodech dolů, kde najdete mrtvého muže, od kterého získáte kulovnici a olej na svícení. Poté se vraťte zpět do chodby. Jděte do průchodu napravo, sbírejte bylinky a projděte dveřmi na konci. Musíte zabít pár zombíků. Když je všechny zabijete, zjistíte, že dveře,které jsou u baru, jsou zamčené zevnitř. Rozhlédněte se kolem, vlevo uvidíte bedny,které blokují nouzový východ, a vylezte po nich nahoru. Seberte první lampu, která visí na zdi. Běžte po schodech a po cestě sbírejte byliny. Po sebrání bylin se vraťte zpět dolů, zabijte zombie a vejděte do dveří. Běžte rychle rovně, dolů po schodech napravo, kde uvidíte Brada, jak bojuje se třemi zombíky. Zabijte dva zbylé otrhance a jděte za Bradem do baru, kde na vás čeká video sekvence.

Seberte zapalovač Zippo, nalijte do něj olej a jděte zpátky, kde jste zabili dva zombie. Jděte po schodech nahoru a tam zahněte doprava. Jděte únikovou chodbou a jděte do dveří na konci.

Utíkejte rovně a uvidíte bandu zombíků, kteří se snaží dostat skrz kovovou bránu. Podívejte se na dveře a brána povolí a banda jí projde. Vy však zůstaňte v povzdálí a střelte do červeného sudu, který exploduje. Natrhejte byliny a použijte zippo na olejem nasáklý provaz a tak se dostanete do další oblasti. Proběhněte kolem ohně. Pekelné psi ignorujte, ale světla blikajícího na zdi si všimněte. Brzy se sem totiž budete muset vrátit. Pokračujte chodbou dál a vejděte (SAVE) do místnosti, která je po vaší levici. Seberte z police střelní prach a hned si hru uložte. Nemesis čeká. Vydejte se bránou směrem na sever a utíkejte na stanici policie. A máme tu nemesis. Pochopitelný a omluvitelný je útěk, ale pokud se rozhodnete bojovat, získáte Bradovu kartu STARS, která vám později ušetří čas. A když příšeru zabijete, získáte navíc i speciální předmět. Pokud chcete tohoto borce porazit, bude vás to stát spoustu munice, ale vyplatí se to. Když vám bude připadat, že se potřebujete trochu uzdravit, můžete se vždycky vrátit dveřmi, kterými jste předtím přišli a Nemezis tu bude také ponávratu. Až ho zabijete, prohledejte Bradovo tělo a vemte mu jeho STARS kartu. Na policejní stanici dejte kartu do počítače, který je na prostředním stole a dostanete heslo (které je pokaždé jiné). Vezměte si z policejní stanice mapu, běžte do kanceláře v rohu a seberte zprávu Marvina Branagha. Vezměte si náboje a odejděte dveřmi, které jsou na protější stěně. Zkontrolujte blikající červené světlo a seberte modrý drahokam. Pak zkontrolujte světlo, které bliká na protější straně místnosti. Napište heslo, které jste získali z hlavního počítače a seberte Emblem key.

2. Možnosti - útěk

Až Jill uteče na policejní stanici, seberte z prostředního stolu byliny a mapu a zmizte dveřmi, které budou jako jediné otevřené. Vejděte do dveří na konci místnosti, zkontrolujte první světlo na trezoru a vezměte si modrý drahokam. Místnost opusťte druhými dveřmi, jděte dál chodbou a vejděte do třídy. Na stole najdete kartu STARS, samozřejmě ji seberte a použijte ji na počítač v hlavní místnosti, aby jste získali heslo. Až tak učiníte vraťte se do místnosti, kde se shromažďují důkazy a zkontrolujte druhé světlo. Napište heslo, které jste získali z počítače a seberte Emblem key. Teď se vydejte po schodech. Na schodech si dávejte pozor na zombie. A dostaňte se do místnosti STARS. V místnosti najdete zbraň a na stole paklíč. Oba předměty seberte. Při východu z místnosti se přehraje další videosekvence. Až rádio ztichne, jděte po schodech dolů, dokud se neobjeví Nemesis. Utíkejte dveřmi pryč. Jakoukoliv cestou se dostaňte ven a pak skrz bránu.

3. Návrat do ulic

Běžte po ulici kolem ohně a otevřete paklíčem bránu. Utíkejte dál a prohledejte tělo, které leží na druhém rohu. Najdete nějakou munici. Mercenary´s Diary (vojákův deník). Vejděte do dveří na konci pasáže a zajděte doprava. Stříkačku kterou uvidíte, budete později potřebovat. Utíkejte pasáží, sbírejte potřebné rostliny a pak projděte bránou. Projděte kolem tří psů a prohledejte tělo na druhém konci. Dva psi na vás čekají, na parkovišti za dalšími dveřmi. Zlikvidujte je a z auta na proti vám seberte jiskřící Power Cable. Zahněte do (SAVE) místnosti po pravici. Seberte munici a vypadněte druhými dveřmi. Vyhněte se psům na ulici a vejděte do dalších dveří. Zde najdete Downtown Map (mapa centra). Pak běžte rovně, uvidíte mrtvolu a poprvé se setkáte s Drain Deimos. Zabijte je několika výstřely z brokovnice, nebo je zastřelte sedmi až osmi kulkami z ručnice. Prohledejte mrtvolu a najděte výtah, který nemá baterii a tak je vám k ničemu. Vydejte se k severnímu východu, k němuž vede několik schodů a pak jděte na ulici.

4. Carlos

Tady vás čeká setkání s tajemným mužem, který se jmenuje Carlos. Můžete se s ním setkat buď v kanceláři novin a nebo v restauraci.

Rozhodnutí 1 – restaurace

Cesta napravo vede k restauraci. Poohlédněte se po nějakých dobrotách a pak se vydejte dolů do kuchyně levou uličkou. Nalevo uvidíte vchod do podzemního tunelu. Na malou skříňku použijte paklíč a získáte tak Fire Hook, který pak použijte na vchod do suterénu. Objeví se Carlos a rychle po něm i Nemesis. Tady máte dvě možnosti. Za prvé: utéct do suterénu nebo za druhé: schovat se v kuchyni (schováte-li se v kuchyni, spustí se další sekvence). Která Jill a Carlosovi umožní utéct s několika dobrotami, které ukradnou Nemesis. Pokud se vydáte do suterénu. Roztrhne se pumpa na vodu a místnost se zaplaví. Můžete utéct za prvé dírou ve zdi nebo za druhé vyšplhat nahoru po žebříku. Když utečete dírou, zeptá se vás Carlos, jestli se nechcete přidat ke skupině jeho vojáků a pak uteče. Pokud vylezete zpátky nahoru po žebříku, budete muset bojovat s Nemesis. Dejte však pozor, aby nezabil Carlose, protože by jinak hra skončila. Pokud se vám nebude dařit, utečte z restaurace ven. Pokud Nemesis nezabijete, vyběhne z hospody za vámi, utečte na západ. Vejděte do (SAVE) místnosti po pravé ruce a seberte rezavou kliku. Pokračujte do dalších dveří, které jsou na západě. A podívejte se na zakódovanou bránu blokující vstup do radnice. K otevření potřebujete dva barevné drahokamy. Modrý už máte, takže je jen potřeba získat zelený. Jděte na sever do Tiskové kanceláře a vejděte do prvních dveří. Přisuňte si štafle a stiskněte tlačítko. Potom si vezměte z telefonu fotografii a zatáhněte za spínač vedle uzávěru. Jděte po schodech do prvního patra. Projděte kolem prvních dveří a vejděte do kanceláře nalevo. Na hromadě knih na stole uvidíte zelený drahokam, který potřebujete. Samozřejmě seberte všechny ostatní předměty. A vraťte se ke zakódované bráně, kde vložte drahokami do slotu a cesta je volná.

Rozhodnutí 2 – kancelář novin

Postupujte podle předchozího návodu, jako byste šli pro zelený drahokam, ten sice nenajdete, ale setkáte se s Carlosem a Nemesis. Opět máte dvě možnosti. Za prvé vyskočit z okna nebo za druhé se ukrýt v pozadí. Pokud vyskočíte z okne, přistanete na smetišti plném popela. Popovídejte si s Carlosem a až se objeví Nemesis, utíkejte zpátky do (SAVE) místnosti. Pusťte se na sever dozadu do restaurace a použijte paklíč na malou skříňku v níž najdete páčidlo. Použijte ho na vchod do suterénu a sejděte po žebříku, zabijte zombie a prohledejte mrtvolu v hrobu, která má zelený drahokam. Pak vyjděte po žebříku nahoru nebo se můžete ukrýt za zdí a čekat až Nemesis vypadne. Seberte předmět, který jí spadne a sejděte zpátky po schodech, abyste hodili oba drahokamy do zakódované brány.

5. Lanovka

Projděte drahokamovými dveřmi, utíkejte rovně a na první křižovatce zahněte doleva. Jděte pořád dál a po cestě zabíjejte všechny zombie, které potkáte. Na konci projděte bránou, další cestou a nakonec projděte dveřmi. Prohledejte mrtvoly a seberte jim poklady, které u nich najdete. Pokračujte dál, po cestě potkáte zombie, které vám stojí v cestě, a všechny je zlikvidujte. Přeskočte palety. Jděte dál až najdete ovládací panel k druhým dveřím. Použijte na něj Power Cabel. Nyní musíte najít Fuse (pojistku) a Mixed Oil (smíšený olej). Následuje sekvence s Nicholaiem a Mikhailem a vy získáte řemen. Pomocí řemenu můžete nést deset předmětů místo osmi. Seberte šroubovák ze sedadla nalevo a opusťte lanovku.

6. Hon na předměty

Vraťte se zpátky přes palety, zabočte doleva a projděte dveřmi. Dostaňte se k benzínové pumpě a ujistěte se, že máte s sebou zrezlou kliku a šroubovák. Tu použijte na díru vezdi, která praskne. Použijte šroubovák a otevře se uzávěr. Dveřmi přijde buď Nicholai, který vejde rovnou do dílny nebo vejde Carlos a budete si chvíli povídat o zombiích. Seberte dobroty, které jsou za pultem a podívejte se na hlavolam na konci. Zmačkněte čtyři tlačítka, tak aby svítilo jen světlo nad ozářeným písmenem. Každé písmeno po zmáčknutí změní svou polohu a polohu vedlejších tlačítek z vypnuto na zapnuto a naopak. Když jsou například A,B a D zapnutá a C vypnuto, pak po zmáčknutí C budou A a C zapnuta. B a D vypnuta. Pomocí této metody hlavolam lehce vyřešíte. Seberte motorový olej. Když se budete snažit odejít, ozve se malá rána. Pokud se předtím objevil Nicholai, bude nyní mrtví. V druhém případě najdete venku na ulici Carlose, jak sedí a vypadá zničeně. Opusťte oblast a sekvence skončí.

Hledání pojistky

Až opět převezmete nad Jil kontrolu, odejděte bránou a jděte do oblasti, která má tvar Y. Kde se vydejte spodní cestou. Postřílejte zombie a projděte dveřmi, kterými zombie předtím přišly. Zmáčkněte tlačítko ve předu na soše, seberte bronzovou knihu a vraťte se na stesku. Zahněte doleva a projděte drahokamovými dveřmi okolo (SAVE) místnosti na křižovatce, až dojdete k elektrizované vodě. Vložte Bronzovou knihu do díry ve zdi a vezměte si Bronzový kompas. Sesbírejte rostliny, vraťte se k soše a použijte kompas. Vezměte baterii a vraťte se k soše a použijte kompas. Vezměte baterii a vraťte se na místo, kde jste viděli výtah bez ní. Tady si dejte pozor na Drain Deimos. Strčte baterii do zásuvky, vlezte na výtah a jeďte dolů. Čekají tu na vás Zombie, zabijte je. Projděte dveřmi napravo. V této místnosti najdete byliny. Po jejich sebrání jděte do další místnosti, kde se všimnete čtyř věcí. Ovládacího panelu, dvou uzávěrů (k jejichž otevření je třeba různý proud) a regulátor napětí. Zmáčkněte červené tlačítko, aby se ovládání proudu přepnulo na manuální, přejděte k regulátoru a vyřešte hlavolam.

Musíte napětí zvýšit nebo snížit tak, aby se u prvních dveří pohybovalo mezi 15-25 a u druhých 115-1125. (U prvních dveří je to červená, červená, červená, modrá =25V a u druhých: modrá, modrá, červená, červená = 125V.)

Seberte pojistku. Do místnosti vniknou zombíci a vy se jim vyhněte. Teď budete mít zase dvě možnosti. Po útěku únikovým východem zůstává Jill obklopena zombíky, ale Nemesis vám zachrání hlavu, když se uvolní pomocí svého raketometu. Utíkejte zpátky dovnitř, za dalšími dveřmi v místnosti najděte zbraň a utečte hlavním východem.

Druhou variantou je poslat Jill k regulátoru napětí a vyšroubovat ho na maximum. Zombiové utrpí elektrický šok, který je ochromí. Potom vezměte z vedlejší místnosti druhou zbraň a odejděte hlavním východem. S motorovým olejem, šroubovákem a pojistkou v inventáři se vraťte na místo, kde jste viděl požární stříkačku, použijte šroubovák. Vezměte stříkačku, vraťte se k požárnímu hydrantu vedle ohně u (SAVE) místnosti a použijte stříkačku na světlo blikající na zdi. Vydejte se novou stezkou a pokračujte skrz dveře. Seberte byliny, projděte do další místnosti a pomocí kliky zlikvidujte dva nepřátele. V další místnosti se spustí jedna ze dvou sekvencí, kde buď Nicholas bude střílet, nebo Carlos zabije jednoho ze svých kumpánů, který se má brzy stát zombií. Po skončení sekvence se pokuste získat dálkové ovládání. Zapamatujte si název, který se objeví na obrazovce, a vepište ho do počítače jako heslo, aby se vám otevřeli zadní dveře. Vezměte přísadu do oleje a všechny další potřebnost a pokuste se odejít. Střelte do parovodu po straně, abyste zapudili zombie. Odejděte z místnosti. Smíchejte motorový olej s přísadou a vydejte se zpátky k lanovce.

Nejtěžší část návratu k lanovce přijde tehdy, když se poprvé střetnete s Grave Diggerem. Musíte zapnout oba vypínače, pak spustit žebřík a utéct. Pokud bude Digger vypínač blokovat, musíte utíkat na druhý konec místnosti, aby vás pronásledoval. Pak utíkejte zpátky a zapněte vypínač. Když vyšplháte na žebřík, octnete se zpátky u lanovky. Pokračování příští měsíc.

7. Opět v lanovce

V zadní části lanovky použijte Mixed Oil a Fuse na ovládací panel a vychutnejte si sekvenci, kde se objeví Carlos. Potom se zásobte rostlinami, protože za rohem na vás čeká Nemesis.

Bojujte s ním v předcházejícím vagóně a vyhýbejte se mu tak dlouho, dokud nevrazí do střechy. Pak se do toho vloží Mikhail. Osvobodí se z vlaku, který se neovladatelné řítí krajinou, pomocí granátu a vy budete mít dvě možnosti. Buď zatáhnout za brzdu nebo vyskočit z okna.

Možnost 1 – zatáhnutí záchranné brzdy

Zatáhnutí za záchranou brzdu způsobí kolizi s několika auty. (Nakonec skončíte na dvoře Clock Toweru.) Sesbírejte zelené a modré byliny, a protože je hlavní vchod zamčený, použijte západní dveře. Před vámi se objeví místnost s klavírem. – vydejte se dveřmi nalevo a pak do kaple. Sbalte všechen střelný prach a nezapomeňte sebrat klíč Clock T.

Vraťte se do místnosti s pianem a klíčem (Clock T) si odemkněte severní východ. Po zhlídnutí sekvence posbírejte munici a přes dvoje dveře se vraťte do hlavního sálu. Mrtvému vojákovi seberte minomet a rozpis instrukcí a ze stolu si vezměte mapu ke Clock Toweru. Poslechněte si celý repertoár obou hudebních automatů a východním dveřmi se vydejte do knihovny. Zelené dveře jsou zamčené, takže odejděte těmi druhými. Pokračujte dál do ložnice, seberte klíč Clock T a vraťte se do hlavního sálu.

Možnost 2 – skok z okna

Vyskočte z okna a celá scéna potemní. Až se probudíte, seberte potřebné věci a hru si uložte. Nechejte si však trochu volného místa v inventáři. Přejděte do ložnice a seberte ze sejfu klíč Clock T. Druhými dveřmi se vraťte do SAVE) místnosti, kde vrazíte do Carlose. Poohlédněte se v místnosti po nějakých užitečných věcech. Zelené dveře jsou zamčené, a tak se vydejte dál těmi druhými, za kterými najdete hlavní sál Clock Tower. Ze stolu si vezmete mapu Clock Toweru, mrtvole seberte Mine Thower a poslechněte si dva hudební automaty u schodů.

Na dvoře si nasbírejte zásobu bylin a prohlédněte si ciferník. Vaším dalším úkolem bude zaonačit to tak, aby bylo dvanáct. Vraťte se do hlavního sálu, projděte dveřmi na západě a obývacím pokojem a dostanete se do místnosti s klavírem. Vyjděte odsud jižním východem a pokračujte do kaple. Přistupte k oltáři, vezměte si klíč Clock T. Ladder a jděte zpátky do hlavního sálu.

8. Hlavní sál

Ať už jste zvolili jakoukoliv variantu, měli byste teď mít dva klíče Clock T. Vyjděte po hlavním schodišti v sále a vydejte se vzdálenými dveřmi. Octnete se na balkoně. Prohlédněte si zelenou destičku a použijte klíč Clock T, což způsobí, že se spustí žebřík. Vyšplhejte po něm nahoru, vstupte do místnosti a zapněte hudební automat. Velmi pozorně si poslechněte melodii. Všimněte si jak je rozdělena do šesti částí. Každé zapnutí posune tóninu té které části výš nebo níž. Přehrajte si tedy všechny v obou polohách a zjistěte, která odpovídá počáteční melodii. řešení se pokaždé mění, takže hudbu musíte poslouchat pozorně.

Nalezněte klíč Chronos, zkombinujte ho s klíčem Clock T a získáte nový klíč Chronos, který slouží k uctívání boha času. Je to klíč od zelených dveří (Green Door). Spusťte se tedy po žebříku dolů a vejděte dveřmi.

9. Hodiny

Čeká vás další rozhodování. S použitím ochranných brýlí proti světlu může Jill monstrum dostat. Projděte dveřmi a potom se vydejte Zelenými dveřmi do knihovny. Nemesis můžete také usmažit Power Cordem a poté vejít do Zelených dveří. Nemesis, ze kterého se kouří, vás ale bude následovat, takže na Zelené dveře použijte klíč Chronos a vstupte.

Vaším úkolem v této místnosti je zajistit, aby hodiny uprostřed odbyly dvanáct. Každá z koulí, které uvidíte, má určitou hodnotu – Crystal (jedna hodina), Obsidian (dvě hodiny), Amber (tři hodiny), a každé ze tří hodin na tyto hodnoty reagují jinak – hodiny nalevo hodnotu odečítají, hodiny uprostřed ji přidávají a ty napravo hodnotu zdvojnásobují. Výchozí čas na středních hodinách je pokaždé jiný, takže není žádné univerzální řešení. Ukážeme vám příklad: počáteční čas je 5 hodin. Položte Crystal na levé hodiny, takže by se čas snížil na čtyři, Obsidian na prostřední hodiny, takže bychom dostali šest a na konec Amber na pravé hodiny, čímž by se čas znásobil na dvanáct.

Zkombinujte Gold Gear se Silver Gear, abyste získali Chronos Gear, a pak vyšplhejte po žebříku v hodinové věži. Použijte Chronos Gear na mechanismus hodina a hodiny začnou odbíjet. Objeví se Nemesis, sestřelí záchrannou helikoptéru a nakazí Jill virem.

Příšera na vás teď může útočit z dálky pomocí svého chapadla, takže do ní vypalte celou zásobu granátů, dokud se v plamenech neodpotácí. Po skončení sekvence se přepnete na Carlose a vaším úkolem bude najít vakcínu pro Jill.

10. Nemocnice

Vydejte se do místnosti s trojími hodinami, odsuňte veliký zvon. Objevíte nové dveře. Projděte jimi, zbijte zombie , zahněte doleva a vydejte se do nemocnice. Po několika krocích narazíte na tělo, které prohledejte. Zabijte Huntery, posbírejte rostliny a dveřmi napravo pojděte do (SAVE) místnosti, kde projděte dalšími dveřmi dál. V místnosti seberte munici, rostliny, mapu nemocnice a kazeťák.

Poté jděte k blýskajícímu světlu, zmáčkněte ho a použijte kazeťák. To způsobí, že se otevřou dveře výtahu. Vejděte a sjeďte výtahem dolů do B3.

B3

Prohněte tunelem a dveřmi na jeho konci. Octnete se v překvapivé situaci. Vychutnejte si sekvenci a po jejím skončení seberte ze skříňky náboje. Potom projděte dalšími dveřmi, vezměte si Medium Base a utíkejte dál. Zapněte vypínač u červeného světla, což zapříčiní vyčerpání vody z tanků. Rychle použijte Medium Base na stroj vedle a vyřešte hlavolam.

Úkolem je manipulovat se dvěma světelnými sloupy tak, aby se ve stejné úrovni spojily. Tři horní páky zdvihají pravý sloup, dvě spodní zdvihají levý. Přesuňte první a třetí páku do horní polohy, pak druhou páku do spodní a vezměte si nově vytvořenou Vaccine Medium (vakcínu) a odejděte. Pozor vysvobodí se Frog Hunters. Udělejte si prostor, otočte se a oba je zastřelte. Po jejich eliminaci jděte do výtahu a vyjeďte do 4F.

4F

Jděte do zadní místnosti, vezměte si klíč Sickroom a Photo D, vyjděte ven a vydejte ven a vzdejte se do pasáže, kterou jste předtím minuli. Uvidíte dvoje dveře. Vejděte do prvních a dobře se podívejte, kde stojí kovová skříň se čtyřmi šuplíky. Cestou zpátky prohledejte mrtvého doktora, který leží u dveří, zapamatujte si číselný kód, který má u sebe, a dotlačte kovovou skříň se zásuvkami do další místnosti, a to do opačného rohu, než v jakém stála původně. Pokud to zvládnete správně, opadá z ní barva a ukáže se sejf. Napište kód, který jste našli u doktora, a vezměte si vakcínu. Zkombinujte tuto modrou vakcínu s červenou a získáte lék, který potřebujete. Teď už zbývá jen vrátit se k Jill.

11. Park

Uložte si hru a zredukujte inventář tak, abyste měli zámek a několik volných míst. Jděte zpátky kolem velkého zvonu a ven na dvůr, kterým jste procházeli cestou do nemocnice. Celou cestu vás bude pronásledovat Nemesis, takže rychle utíkejte. Projděte dveřmi, seberte náboje a klíč Park. Teď je hlavním )kolem dostat se do Dead Factory. Vyjděte tedy z místnosti se sejfem a vydejte se doleva a nahoru po schodech. Použijte klíč Park a projděte do hlavního parku. Vydejte se levou cestičkou a dolů po schodech na molo, kde projděte bránou na konci. Pokračujte dál a sestřelte červený barel, který zabije Huntera. Mrtvole seberte klíč Park a psaný rozkaz pro dozorce. Poté se vzdejte zpátky do hlavního parku a projděte dveřmi napravo. Přejděte přes prkno a přečtěte si plakát patřící k dalšímu hlavolamu.

Důležitý je kód na zadní zdi. (Nad dvěma bílými kolečky dvě černá.) Zapamatujte si ho a vraťte se k ovládacímu panelu, kde ho použijete. Na zadání správného kódu máte jen šest pohybů:

  • 1. pohyb – Černé kolečko nahoru
  • 2. pohyb – Bílé kolečko dolů
  • 3. pohyb – Černé kolečko nahoru
  • 4. pohyb – Bílé kolečko dolů
  • 5. pohyb – Černé kolečko křížem
  • 6. pohyb – Černé kolečko křížem

Teď zmáčkněte políčku Start a voda se vypustí. Vydejte se odkrytým tunelem a proběhněte vodou. Vyskočte na římsu nalevo a po žebříku vyšplhejte na hřbitov. Vydejte se spodní stezkou, odemkněte si klíčem Park a projděte dveřmi. Nalezněte železnou trubku (Iron Pipe) a vraťte se do (SAVE) místnosti, kde si uspořádejte inventář. Zahoďte zámek, ujistěte se, že máte zapalovač, a zapalte s ním oheň. Teď železnou tyčí rozbijte cihly a najdete skrytou místnost s klíčem Park a zprávu dozorce. Vydejte se na odchod a octnete se v další sekvenci. Vraťte se na hřbitov, kde budete muset bojovat s hrobníkem. Uložte si hru, zásobujte se zdravím a snažte se nalákat příšeru do vody, kde se uvaří. Až zemře, spustí se kovová mříž a ukáže se východ. Vejděte, seskočte z římsy a vydejte se doleva a nahoru po žebříku. Vraťte se do hlavního parku a vydejte se cestou přes molo až k zamčené bráně. Odemkněte ji klíčem Park a vyjděte po schodech nahoru, kde se znovu setkáte s Nemesis.

12. Dead factory

Tady máte hned od začátku dvě možnosti a vaše volba rozhodne, k jakému závěru dospějete. Buď můžete Nemesis shodit z mostu a utíkejte k zadím dveřím napravo, kde vás čeká sekvence, nebo můžete skočit z mostu do stoky. Pokud skočíte, vysoukejte se zpátky na římsu, do místnosti se sejfem a pak přímo do laboratoře na testování vody, popsané níže. Seberte všechno potřebné, nezapomeňte na klíč Facility a připravte si co nejničivější munici. Když pozorně prohlédnete klíč, zjistíte, že je to víc než jen kousek kovu. Odejděte dveřmi, které vedou do parní komory. K vyřešení tohoto úkolu, musíte stisknout vypínače páry v určitém pořadí tak, abyste se dostali k ovládacímu panelu. Představte si, že jsou tři vypínače v pravém průchodu označeny A, B a C a ty dva v levém průchodu D a F. Zmáčkněte je v tomto pořadí: A, B, C, A D, E, A, B a na konec C.

Vraťte se do (SAVE) místnosti, z druhé strany použijte klíč Facility na protější dveře a ze zdi si vezměte si systémový disk a výtahem se svezte do prvního patra.

První patro

Jakmile vyjdete z výtahu napadnou vás Drain Deims, takže si před vystoupením připravte bouchačku. Utíkejte dolů po schodech, seberte munici a vstupte dveřmi do stok. Vydejte se kanálem a projděte dveřmi na jeho konci. Uložte si hru, Prohlédněte modrá světla, abyste získali Water Sample, vyjděte ven a vydejte se dolů po schodech. Vložte Water Sample do vzadu stojícího stroje a odkryje se před vámi nelehký hlavolam.

Teď musíte udělat to, že seřadíte tři tabulky A, B a C tak, když je dáte dohromady, odpovídaly vzorové tabulce. Pokaždé je to jiné a můžeme vám poradit jen tolik, že tabulka B má největší štěrbinu, takže je dobré s ní začít. Až se vám to podaří rozluštit, použijte na stroj po vaší pravé ruce klíč Facility. Zajistíte si tak možnost později získat raketomet. Vraťte se zpátky do předchozího patra a zjistíte, že dříve zamčené dveře jsou nyní otevřené. Projděte jimi a čeká vás sekvence.

Jděte dál, do stroje vložte systémový disk a opět na vás zaútočí Nemesis. Hodně mu ublížíte, když budete střílet do parních trubek na stěně. Až bude mrtvý, uvidíte něčí ztracenou Pass kartu, kterou seberte a použijte na čtečku karet. Potom se vydejte zpátky do místnosti s párou a použijte Pass kartu na výtah. Pomocí klíče Facility odemkněte kabinet vzadu a seberte raketomet. Jděte k místu, jímž jste vstoupili do továrny, a u vchodu použijte kartu. Projděte dveřmi a vychutnejte si další sekvenci.

Slezte po žebříku a spustíte poplach, takže máte jen několik minut, než tady vybouchne raketa. Zásobte se zdravím a zbraněmi, které budete potřebovat pro závěrečnou bitvu a projděte dveřmi na konci, za kterými najdete obrovské tělo a tři balíky baterií. Zasuňte první baterii a objeví se Nemesis, ještě větší a hnusnější než obvykle. Teď zasuňte druhou a třetí baterii, čímž aktivujete dělo. Nabití na dvě rány trvá asi 15 sekund, takže tento čas využijte k tomu, abyste Nemesis nalákali do dráhy střel. Zopakujte to asi třikrát nebo čtyřikrát a po celou dobu střílejte na Nemesis také z vlastních zbraní. Až bude mrtvý, pokuste se odejít otevřenými dveřmi, které se nyní otevřeli. Ale Nemesis se opět probudí k životu. Buď ho zastřelte a nebo odejděte, záleží na vás

Resident Evil 4 - 1. část

                                                             
 

Projít si celý Resident Evil 4 až do konce, to chce pořádnou porci odvahy, zároveň ale i hráčské zručnosti. Všem, kdo narazili v průběhu hry na nějaké problémy, je určen náš podrobný průvodce. 1. díl provede začátkem hry a nabídne řadu tipů a triků.

Ještě než začnete hrát, tak se ujistěte, zda máte slušný gamepad nebo alespoň nainstalovaný mod, který vám umožní hrát s pomocí vašeho myšího společníka. Mod je volně ke stažení například na stránkách gamecopyworld. Mod je schválně vytvořen tak, aby míření myší nebylo plynulé, protože by to maximálně zjednodušilo celou hru, a to by byla škoda. Při troše cviku lze hrát za pomocí myši dokonce lépe než s gamepadem.

Zbraně, vybavení a cennosti

Stejně jako ve všech předchozích dílech i tady nebudete moci plýtvat municí. Leon je sice vyzbrojen nožem, ale ten je velice slabý a nepřátele spíše jen polechtá. Neocenitelný je ale při ničení sudů a beden a také při shazování nepřátel ze žebříků. Pokud se k vám nepřátelé dostanou příliš blízko, můžete se jich zbavit pomocí silného kopu, který je odmrští pryč. Zbraně obecně je možné rozdělit do několika skupin. Pistole, pro které budete mít nejvíce munice, ale které svou silou nijak neohromí, supersilné, ale pomalé revolvery. Brokovnice, které budou vaším spojencem, vždy když půjde do tuhého, dále pušky pro boj z dálky a nakonec nezbytné doplňky jako raketomet, samopal a granáty. Většinu zbraní můžete v průběhu hry vylepšovat u obchodníků a zlepšovat tak jejich sílu, rychlost nebo počet nábojů v zásobníku. Jelikož zde budete nacházet při postupu hrou stále lepší a lepší zbraně, nevyplatí se vám moc investovat do zbraní, které naleznete na začátku. V návodu bude zmíněno, jaké zbraně kdy a kde koupit. Po vylepšení zbraně na maximum ještě můžete využít tzv. extra nabídky, kdy můžete zbraň za nemalý obnos vylepšit ještě jednou a získat nějaký bonusové vlastnosti. Většinou se jedná o zvýšení účinnosti nebo kapacity zásobníku, ale bonus je natolik znatelný, že se tato investice bohatě vyplatí.

Vaše zdraví můžete obnovovat buď pomocí lékárniček ve spreji, kterých ale nejdete jen velmi málo, nebo pomocí přírodních léčiv v podobě kytek, vajec a ryb. Lékárny můžete také koupit u obchodníků, ale jedině v případě, že máte nedostatek léčivých prostředků. Nejčastěji se asi setkáte s léčivými květinami ve třech barevných verzí. Základní zelená vás vyléčí jen tak trochu, mnohem lepší je zkombinovat jí s červenou, tato kombinace vám pak poskytne mnohem lepší výsledek. Ovšem úplně nejlepší volbou je vytvořit lektvar ze všech tří barev. Ten nejenže vás úplně vyléčí, ale hlavně vám zvýší maximum vašeho zdraví! Žlutá se zelenou, nemá naopak žádné speciální účinky. V případě nadbytků zelených rostlinek a nedostatku místa, můžete spolu kombinovat i zelené rostliny. Princip je stejný počet spojených rostlin je rovný násobku léčivé síly.

Při záchraně dcery prezidenta budete moci obírat některé zabité protivníky o peníze, které po nich zůstanou. Účel peněž je jasný a jak brzo zjistíte, pro hladší průběh celé akce by jich bylo potřeba mnohem, mnohem více. Naštěstí si můžete přilepšovat prodejem cenných šperků, drahokamů a starožitností. Některé starožitnosti lze, stejně jako léčivé rostliny, kombinovat a zvyšovat tak jejich prodejní cenu. Mezi použitelné kombinace patří: pivní korbel (Beerstein) + kámen kočičí oko (Cateyes), olejová lampa (Butterfly lamp) + oko (Eye), elegantní maska (Elegant mask) + drahokam (Gem), zlatá soška rysa (Golden Lynx) + starodávné kameny (Stone of něco) a konečně koruna, ke které když přidáte královské znaky (Roayal insignia) a korunní šperk (Crown jewel), vytvoříte cennost za bezmála padesát tisíc. Pokud tedy naleznete věc, kterou lze takto obohatit, neprodávejte jí hned, ale počkejte si a znásobte tak svůj zisk. Ostatní věci a starožitnosti můžete prodávat hned, alespoň získáte peníze na úpravu zbraní.

Další trik spočívá v rychlém otočení o 180 stupňů. To lze provést jednoduše tak, že stisknete šipku dolů a klávesu Ctrl. Tenhle trik se vám bude hodit obzvláště při útěcích, kdy potřebujete získat náskok a pak jej využít ke střelbě. Vždy když vylepšíte kapacitu zásobníku zbraně, automaticky se vám do ní doplní munice. Tohohle využívejte hlavně u zbraní, do kterých je nábojů poskrovnu (magnum). Proto si každé dobytí zásobníku dobře rozmyslete. Pokud narazíte na kterékoliv dveře, můžete je velice rychle vykopnout. Stačí jen dvakrát rychle zmáčknout E. Do zamčených dveří je potřeba kopnout třikrát, aby se přerazil zámek.

Souboje

V počátcích budete vyzbrojeni jen základní verzí pistole a obyčejnou brokovnicí (do které nebudete mít dostatek nábojů). Velmi důležité je tedy dobře mířit a neplýtvat náboji zbytečným střílením do davu. Všichni protivníci mají svoje slabé místa. U základních vesničanů je to samozřejmě hlava, kdy můžete, při troše štěstí, pistolí způsobit kritický zásah, který je několikanásobně silnější. V pozdější fázi se vám občas stane, že se z mrtvého vesničana vyklube parazitující organizmus (Plaga). V tom případě miřte jen na něj, protože tělo je již mrtvé a tudíž absorbuje většinu poškození. Těchto organizmů existují tři druhy. První má na konci jednoho z chapadel ostrou čepel, kterou se vás bude snažit zranit (dokonce i když bude na zemi), druhý má obrovskou tlamu, kterou ve vhodný okamžik může použít k ukousnutí vaší hlavy a nakonec třetí druh, který po ustřelení odskočí z těla a v podobě jakéhosi pavouka se vás bude snažit zabít. Všechny tři druhy Plagas lze zabít na jeden pokud za použití flash granátu. Další podraz na vás bude připraven v podobě velkých štítů, za které se někteří nepřátelé schovávají, tady je jednoznačnou volbou brokovnice nebo puška, protože jinak by jste vyplýtvali zbytečně mnoho munice na rozbití štítu.Někdy potkáte protivníky, kteří budou mít kovové brnění na hlavě, či jiné části těla – zde je rada velmi jednoduchá, na to místo prostě nestřílet :-) Někteří nepřátelé budou vyzbrojeni kuší a jiní dokonce dynamitem. U těch s dynamitem stačí trefit svazek, který mají v ruce, nebo počkat až jej zapálí a srazit je na zem, dynamit jim pak exploduje v ruce. Strategie týkající se různých minibossů a velkých bossů bude rozepsána v další části návodu.

V některých meziscénách hry se vám na obrazovce při animacích objeví červeně nějaká kombinace kláves. Pak je velmi důležité stisknout urychleně právě tuto kombinaci. Pokud stisknete jakékoliv jiné tlačítko, bude to bráno jako chyba a vaše postava většinou zemře. Velice důležité je tedy namapování kláves a také vědět, které tlačítko (číslo) odpovídá které klávese.

Bonusy

Jak už bývá v sériích RE zvykem, po dohrání hlavního příběhu hráčova zábava vůbec nekončí, nejen že budete moci absolvovat celou hru znovu s jinými postavami, ale otevřou se vám také tři nové mini hry. Dohráním těchto miniher se vám pak v hlavní hře zpřístupní nové zbraně, kostýmy a postavy. První minihra vás postaví do role Ady, kdy musíte hrát všechny scény, ve kterých Ada při vaší první hře vystupovala, ani si možná neuvědomujete kolikrát vám zachránila život. Lze používat save/load a navíc narazíte na novou zbraň (luk). Druhá minihra je kratší, musíte jí dohrát na jeden zátah a opět roli Ady. Je lepší jí hrát dříve než předchozí, protože jejím dohráním získáte do první hry novo zbraň. Úkolem je najít pět vzorků parazita Plaga a vše se odehrává na poslední části ostrova s vojenskou základnou. Třetí minihra je asi nejzábavnější, vaším úkolem je pobít co nejvíce nepřátel v jednom ze čtyř levelů. Po dosažení 4* hodnocení se vám odemkne nový charakter pro tuhle minihru. Po dosažení 5* u všech čtyř levelů získáte novou zbraň do hry. Po dohrání hry na profi obtížnost získáte ještě další zbraň, která je naprosto unikátní v tom, že nepřátele zbavuje parazita, ale je nechává naživu.

Část 1-1 Vesnice

Na začátku si můžete procvičit střelbu na posedávající havrany. Na ně narazíte ještě mnohokrát, vždy se jich snažte zabít co nejvíce, protože z nich může vypadnout náhodný předmět. Stejně tak si všímejte opuštěných ptačích hnízd na stromech. Po zabití opeřenců zamiřte k chatě a vstupte dovnitř. Zabijte prvního nepřítele a prohledejte důkladně celou chatu. Pak vyskočte oknem ven a zbavte se dalších tří vesničanů. V blízké kůlně seberte náboje a pokud chcete uložte hru pomocí psacího stroje. Pokračujte lesní cestou dál až k vlkovi uvězněnému v pasti. Nestřílejte do něj, ale pomozte mu. Uvidíte, že se vám to bude hodit. V další části lesa narazíte na laserové miny. Buď je obejděte nebo rozstřelte, stejný postup můžete aplikovat na pasti. Branou projděte do další části ostrova. Tady na vás čeká první tuhý souboj. Spousta vesničanů a jeden z nich s motorovou pilou. Existuje několik strategií jak je přemoci. V každém případě musíte zamířit do vesnice, protože teď u sebe nemáte dostatek munice. Jednou z variant je vběhnout do domu napravo od ohně, zavřít za sebou dveře, rozstřelit je uprostřed a vzniklou dírou zabíjet vesničany za pomoci svého nože. Tohle je ovšem poněkud zbabělé, takže pokud toužíte po pořádné akci, zamiřte do dvoupatrového domu nalevo od ohně. Hned po vstupu zabarikádujte všechny vstupy nábytkem, posbírejte předměty v prvním patře a vyběhněte po schodech nahoru. Tady na vás čeká brokovnice a na posteli nějaké náboje. Odrazte žebřík od okna a vyskočte na střechu. Tady se k vám začnou pomalu dostávat po žebřících nepřátelé. Pokud budete Obklíčení jednoduše seskočte ze střechy dolů a najděte si jiné útočiště. Dr. Salvador, vesničan s motorovou pilou, je trošku nebezpečnější. Nebezpečí tkví v tom, že vás může zabít jedním pohybem. Miřte na nohy a jakmile bude na zemi, zaměřte se na hlavu. Po jeho smrti nezapomeňte sebrat jeho deset tisíc. Jakmile se vypořádáte s oběmi vlnami nepřátel, důkladně prozkoumejte celou vesnici. Další lokalita bude proti situaci ve vesnici naprostá oddechovka. Na farmě narazíte jen na pár vesničanů a navíc jen v menších skupinkách. Hned na začátku můžete v chýši vlevo uložit pozici. Napravo od chýše je studna, nejprve střelte do prkna, které drží víko studny a pak až sestřelte náhrdelník. Také si všimněte podivných talismanů visících všude kolem, jedná se o jakýsi herní bonus. Pokud najdete a sestřelíte všechny talismany, kupec vám pak nabídne ZDARMA lepší pistoli. V této lokaci jich je 7 a najít je není vůbec těžké. Dívejte se do vikýřů a na stromy kolem. Někdy se stane, že slepice přímo před vámi snese vejce. To si vezměte, protože se jedná o docela dobrý léčivý prostředek. Jakmile prohledáte (opravdu důkladně, obzvlášť místo kam lze pouze seskočit z ochozu) celou farmu, zamiřte do pravých dveří. Tady se připravte na první test vašich reflexů. Utíkejte (mačkáním klávesy E) před valícím se kamenem a včas stiskněte zobrazenou kombinaci (buď Ctrl + E nebo oba Shifty). V tunelu pak sestřelte drahokamy a vezměte si je. Na druhém konci na vás čekají vesničané s dynamitem, dobrá muška a rychle reakce vám rychle vyčistí cestu. Ve vagónu seberte náboje a před domem sestřelte ptačí hnízdo. Uvnitř domu se probijte přes pár otravných vesničanů až ke skříni na konci chodby (po cestě samozřejmě nezapomeňte sebrat munici a zlato).

Část 1-2 Rokle

V úvodní animaci nezapomeňte včas zareagovat. Pak projděte celý domek, posbírejte náboje a uložte hru. Vzadu za domkem na vás čeká první obchodník, s nimi se teď budete setkávat stále častěji. Prodejte nepotřebné cennosti a určitě si vylepšete kufr a zakupte pušku. Ta vám pomůže pročistit si alespoň některá místa od nepřátel. Využijte červených výbušných sudů. Kolem domu pak ještě nezapomeňte pobrat pár léčivých rostlin. V další části na vás čeká opět tuhá bitva. Jednou z možností jak si vše usnadnit je dostat se k visutému mostu, kde po zásahu jedním nábojem většina protivníků spadne dolů. Tak ovšem přijdete o předměty, které z nich mohou vypadnout. Další dobrou strategií je vylézt po žebříku na jednu ze střech a shora je postřílet. Cílem v této lokaci je najít dvě půlky symbolu, kterým otevřete dveře vedoucí pryč. Nejlepší strategií je zbytečně nespěchat, pěkně postupovat pomalu a čistit tak jednotlivé úseky od nepřátel. Někteří budou vyzbrojeni dynamitem, což bude pro vás jedině výhoda, protože výbuch zabije i okolo stojící protivníky. Nejlépe se vám bude dynamit z ruky sestřelovat brokovnicí. Pokud by jste si chtěli šetřit munici a vyhnout se co nejvíce soubojům, pak vězte, že první část medailonu je na střeše levého domku a druhá na plošině při útesu. Obě půlky v inventáři spojte dohromady a výsledný symbol použijte na dveře. Ve skladu si dejte pozor opět na vesničany s dynamitem. Nežeňte se zbrkle kupředu, protože je celá místnost plná medvědích pastí. Až bude čistý vzduch prohledejte důkladně celý skald a obě pece. V další místnosti rozbijte zabarikádované okno a proskočte na druhou stranu. Tady naleznete cennou elegantní masku. V místnosti s bazénem se nebojte seskočit dolů, kde na vás čeká krom chutných ryby a nějaká ta munice a drahé kamení. Nakonec vylezte po žebříku nahoru. Venku použijte starý fígl se studnou a seberte další cetku. Kousek dál si všimněte dobře umístěných výbušnin poblíž hejna vran. Zničte nálože a posbírejte předmět, které zbudou po opeřencích. V domě vyřešte první puzzle (symbol sekty jste mohli vidět třeba na zamčených dveří ve vesnici). Řešení je velice snadné: Nahoru a Vlevo :-) Uvnitř seberte klíč, náboje a pak si vychutnejte další animaci.

Část 1-3 Kostel, močál a jezero

Sejděte ze schodů dolů a prohledejte celou místnost, seberte granát, peníze a léčivou rostlinu. Než vyjdete ven před dům, tak se ujistěte, že máte plné zásobníky a nějakou silnější zbraň v ruce. Před domem na vás čeká hlouček vesničanů s jedním dřevorubcem v čele. Po jeho zneškodnění nezapomeňte sebrat rubín, který po něm zůstane. Postupujte cestou zpátky do vesnice, kde na vás čeká nová várka nepřátel. Nejlepší strategií je nevšímat si jich a rychle zamířit ke dveřím s červeným symbolem sekty. Odemkněte je pomocí klíče z minulé kapitoly a vstupte dovnitř. Tady si můžete uložit pozici a opět posbírat nějaké zásoby. Poklopem v zemi se pak dostanete do podzemního tunelu, který vás provede kolem dalšího obchodníka až na hřbitov. Hned nad hrobkou a pak kousek dál můžete sestřelit ptačí hnízda a trochu si přilepšit. Na hřbitově si nejprve všimněte havranů posedávajících na hrobech, můžete si tak opět doplnit svoje zásoby. Ve spodní části hřbitova je jen pár vesničanů, v horní části kolem kostela jich je trochu více. Na hřbitově se také nachází další část modrých medailonů, které musíte zničit. Za kostelem je malý rébus, který vám po vyřešení odkryje zelený drahokam Catseye. Řešením je otáčet vždy o 3, 3, 3, 4, 4, 4 a 3 pozice. Protože dveře kostela jsou zatím zamčené musíte se vydat dál po visutém mostě. Tady můžete své protivníky jednoduše srazit dolů, stačí jen aby stáli dostatečně blízko okraje. V chajdě na půli cesty se v jedné z krabic nachází had. Pokud někdy narazíte na takovouhle bednu, tak si pamatujte, že je nejdůležitější hada rychle nožem usmrtit, jinak vás zraní. Z každého zabitého hada máte navíc náhodný typ vejce. Po mostě přejděte až do další části, kde hned na začátku použijte jeden granát k likvidaci většího počtu vran. Pak podrobně prozkoumejte celé prostranství a posbírejte všechny věci. Po schodech dolů se dostanete k dalšímu kupci u kterého si nyní můžete vyzvednout (pokud jste zničili všechny modré medailony) zdarma pistoli Punisher. Pak pokračujte dveřmi dál do močálů. Tady na vás čeká repete v podobě útěku před valícím se kamenem a pak spousta nepřátel deroucí se na vás z močálu. Pokud nechcete, můžete se pokusit celou oblast proběhnout. Jen si dávejte pozor na laserem odpalované nálože. Pokud ovšem chcete získat pár zlaťáků do kapsy, včetně jednoho pokladu ukrytého v ptačím hnízdě, postupujte pomalu a lákejte k sobě protivníky jednotlivě. Na druhé straně pak stačí projít dveřmi až břehům jezera. Ještě než nastoupíte do loďky tak pořádně prohledejte pobřeží, najdete zde, krom psacího stroje, také zlatý náramek v ptačím hnízdě a všechny tři druhy léčivých rostlin. Po uložení hry nasedněte do loďky a vyplujte na jezero. Po krátké animaci budete připoutáni k tomuto kapitálnímu kousku a vaší jedinou zbraní budou harpuny. Boss se vás bude snažit zatáhnout na plovoucí stromy, ale tomu se můžete pomocí šipek lehce vyhnout. Stejně tak je nutné se vyhnout, pokud na vás ryba najíždí. Pokud by vás přeci jen vyhodila z lodi, můžete rychlým mačkáním klávesy pro akci (E) doplavat zpět. Ale to se vám povede jen pokud budete mít dostatek životní energie, proto si pořad hlídejte váš stav zdraví. Zabít tuto bestii můžete jedině pomocí harpun a ty můžete házet pouze je li ryba vidět na hladině. Dobře se také hází pokud na vás ryba najíždí, to většinou stihnete zabodnout do jejího chřtánu dvě harpuny. Celkem budete muset použít přibližně dvanáct harpun, pak opět přebírají kontrolu scénáristé v podobě další animace, ovšem nezaspěte, bude vás ještě potřeba během finální scény!!!

Resident Evil 4 - 2. část

Druhý díl podrobného průvodce survival hororem Resident Evil 4 popisuje druhou a třetí část hry, pomůže s řešením všech hádanek a poradí, jak vyhrát náročné souboje, které vás v průběhu hraní čekají.

Část 2-1 Cesta zpět do kostela

Posbírejte těch pár věcí co najdete v domě a pokud chcete můžete loďkou zajet do tunelu k obchodníkovi. Najdete tam také nějaké náboje a peníze. Pak se vraťte zpět sem a projděte dveřmi dál. Tady narazíte poprvé na vesničana, ze kterého se vyklube po zabití parazit Plaga. Miřte na hlavu brokovnicí nebo použijte Flash granát. V další části slezte po žebříku dolů a prozkoumejte horní část tábora. Na věži na vás bude čekat protivník se sekerami, které na vás bude bezostyšně házet. Z věže pak můžete sestřelit bedny, které vám vytvoří jakýsi most přes řeku. Uprostřed vodopádu můžete sestřelit poklad a v sudech najít nějaké ty zásoby. Vylezte po žebříku na plošinu, ze které můžete sestřelit další bedny. Pak přeskákejte na druhou stranu a pákou přehraďte řeku. Voda přestane téct a na vás vyrojí houf vesničanů. Hlavní fígl je zde v tom, že můžete protivníky shazovat do vody. Sice přijdete o lup, ale ušetříte si náboje a zdraví. V jeskyni pak seberte znak ze dveří a loďkou projeďte k obchodníkovi. Tady už to pravděpodobně znáte, tak si uložte pozici a pořádně se vyzbrojte. Nahoře vás totiž čeká velice nepříjemný souboj s obrem zvaným El Gigante a věřte že svému jménu ostudu rozhodně nedělá. Pokud jste na začátku zachránili vlka z pasti, teď budete mít spolubojovníka, který vám opravdu hodně pomůže. Hned jak se obr objeví snažte se ho několikrát trefit do hlavy. Využijte toho, že bude zaměstnán vlkem a střílejte jak to jen půjde. Za chvíli se objeví jeho slabina. Jakmile bude na kolenou, přiběhněte k němu a vyskočte mu na záda. Pak stačí mačkat jedno ze dvou tlačítek, které se objeví (E nebo Ctrl), celý proces je třeba několikrát zopakovat. Samozřejmě po otevření rány na zádech, je lepší střílet do ní než do hlavy. Obr občas vytrhne strom a bude vás s ním chtít zamést, ale stačí jen včas zareagovat a stisknout správnou kombinaci. Po smrti obra seberte patnáct tisíc, které po něm zůstanou a pořádně prohledejte chatky v okolí, pokud jste tak již neučinili v průběhu souboje. Cesta zpět přes visutý most ke kostelu je stejná jako cesta sem, jen na konci u kostela se připravte na trojici nakažených vlků, kteří vám budou usilovat o život. Buď je nalákejte k mostu nebo je prostě oběhněte a zamiřte rovnou ke kostelu. Dveře otevřete pomocí symbolu, který jste sejmuli v jeskyni za vodopádem. Uvnitř kostela seberte flash granát a na oltáři zlato, rozbijte sudy a vylezte po žebříku nahoru. Přeskočte na lustr a jakmile bude lustr nejblíže protější straně skočte na druhou stranu. Rozbijte sudy a přistupte k přístroji a další hádance. Komu dělá skládání barev problémy, může jen otočit dvakrát červenou, třikrát zelenou a jednou modrou. Dveře se otevřou a vy konečně spatříte dívku, kvůli které tu jste.

Část 2-2 Cesta do vesnice a ke srubu

Po úvodní animaci, před tím než odejdete ven, nezapomeňte rozbít a prohledat všechny barely. Nyní s sebou máte Ashley, takže si musíte dávat velký pozor aby jí někdo nezabil. Nejlepší je nechat jí vždy někde schovanou a jakmile pročistíte okolí zavolat jí zpátky k sobě. V některých částech dokonce bude pro ní speciální úkryt. Venku na vás čeká plný hřbitov nepřátel. Naštěstí se tu také objevil vůz plný výbušnin, který přímo nabádá k odstřelení a poslání do rozlíceného davu nepřátel. Přemoci zbytek už pak bude hračka. Posbírejte vše co zůstane a zamiřte zpátky do krypty, odkud jste přišli z vesnice. Cestou nezapomeňte znovu probrat ptačí hnízda a nahlédnout do domku u hřbitova. V podzemní chodbě můžete navštívit obchodníka a koupit si novou pistol – Red9. Osobně bych doporučoval si jí zakoupit, protože je to nejsilnější (klasická) pistole ve hře, jediná nevýhoda oproti dalšímu kousku, který si budete moci koupit ve hře je v menší kapacitě zásobníku a pomalejší střelbě. Ale ruku na srdce, pár milisekund a poloviční zásobník nejsou rozhodující. Navíc k této pistoli můžete koupit i pažbu, což ještě zvýši její přesnost. Dále ještě můžete vylepšit brokovnici a prodat nějaké ty cennosti. Přes vesnici je opět lepší přeběhnout, nejenže tu nenajdete nic extra, ale navíc by byl souboj zbytečným mrháním munice, která bude v závěrečné části velmi důležitá. Jen si dávejte pozor aby se vesničané nezmocnili Ashley a nebo aby Ashley nešlápla na některou z medvědích pastí, které jsou nakladeny u východu. V lokaci s farmou je hned na začátku kontejner do kterého můžete Ashley schovat a v klidu tak pročistit celu oblast. Ono to nebude zas tak snadné, ale s Ashley po boku by to bylo ještě obtížnější. Pozor si dejte jak na nepřátelé házející sekery tak na nově položené medvědí pasti v domě.Až bude celý prostor vyčištěn od nepřátel, a vy prohledáte a posbíráte všechny věci, zavolejte Ashley a vylezte společně po žebříku, přes střechu až k druhým vratům, které jste předtím nemohli otevřít. Za pomoci Ashley můžete z druhé strany sejmout závoru a projít do další části. Tam si nejprve u obchodníka nakupte léčivé prostředky a zvyšte kapacitu zásobníků, aby jste doplnili munici. Čeká vás velice, velice obtížný souboj, kdy se do srubu budou dostávat nepřátelé a vy, s pomocí Louise, budete muset jejich útok odrazit. V podstatě máte za úkol buď zabít 40 nepřátel nebo vydržet nepřátelský nápor po čtyři minuty. Zdá se to jako hračka, ale uvidíte sami, že to není pravda. Hne na začátku vám určitě pomůže přisunout skříně před okna, alespoň na moment tak nepřátele pozdržíte. Mezitím můžete třeba sebrat všechny náboje a věci, které jsou zde poházeny. Další várka věcí je v horním patře, kam budete pravděpodobně po chvíli zatlačeni. Snažte se mít stále volná záda a střílejte nepřátele, ještě než skočí dovnitř. Pokud se k vám dostane více Plagas, použijte flash granát. Dobrým místem v přízemí je roh u schodiště, odkud je krásně vidět na všechny okna. Navíc máte vedle sebe únikovou cestu v případě, že vám dojdou náboje.

Část 2-3 Cesta do hor a do hradu

Po souboji prohledejte okolí srubu a přistupte k mechanizmu. Teď si můžete vybrat mezi levou a pravou cestou. Přičemž jedna vede přes hromadu vesničanů a druhá jen kolem jednoho obra. Pokud máte dostatek peněž a místa v inventáři, tak doporučuji zajít k obchodníkovi a koupit si raketomet. Tím pak zničíte obra velice snadno a z pravé cesty bude procházka růžovým sadem. Navíc získáte nějaké ty peníze navíc a doplníte svoje zásoby. Obra lze zničit samozřejmě i klasickým způsobem, ale bude to vyžadovat více munice a té pravděpodobně moc nemáte. Pokud nemáte dost peněz, či místo v inventáři zaměřte se na levou cestu. Tam vás sice bude čekat mnoho nepřátel, ale naštěstí budete moci schovat Ashley na začátku do kontejneru, takže půjde o krk jen vám. Postupujte pomalu a snažte se moc neplýtvat municí. Pokud máte granáty, schovejte si je, budou se vám hodit. Dále se koukejte kolem sebe, všude je plno barelů, které v sobě ukrývají náboje a léčivé byliny. Jakmile pobijte první várku nepřátel a seskočíte do podivné arény, objeví se dvojice vesničanů s motorovými pilami. Okamžitě se vraťte po žebříku nahoru a rychle se postarejte o nepřátelé okolo, kteří po vás házejí sekery. Obě dřevorubkyně (jsou to sestry) se snažte nalákat k sobě a jakmile je srazíte na zem, hoď na jejich těla granát. Hlavně jim nedovolte se přiblížit moc blízko, stejně jako ostatní motorové pily i tahle by vám uřízla hlavu. Dobré je běžet na začátek, počkat si až za vámi seskočí z žebříku a tam je pozdržet střelbou do končetin. Po jejich smrti je oberte o klíč a nějaké drahokamy. Projděte dveřmi a v další části se vypořádejte z novou skupinkou nepřátel. Opět je dobrou taktikou nalákat je všechny na jedno místo a granátem je hromadně zabít. Ještě než zavoláte Ashley, tak důkladně prohledejte celé místo, hlavně nezapomeňte rozbít všechny sudy. V další části na vás čeká psací stroj v domku a kousek od něj obchodník. Odsuď zamiřte k lanovce, tma ještě než nastoupíte, použijte svou pušku a zabijte dva vesničany, kteří stojí na útesu vlevo. Pak si připravte pistoli a nastupte. Proti vám pojedou v kabinkách nepřátelé, každému stačí jedna rána a spadne dolů, ale když ho nestihnete včas zabít, bude se vám do kabinky dobývat a pravděpodobně se zřítíte. Na druhém konci prohledejte strojovnu a sestupte po schodech níže. Tady ponechte Ashley a zaběhněte do jeskyně pro žlutý drahokam Catseye, cestou potkáte pár nepřátel, ale nic těžkého na vás nečeká. Pak se vraťte k Ashley a zamiřte po schodech dolů. U obchodníka posbírejte náboje a uložte pozici. Čeká na vás další Boss. Při animaci se opět procvičíte reflexy a hned jak se dostanete na nohy utíkejte k žebříku na konci skladiště. Vylezte nahoru a běžte na jeden z konců plošiny. Vždy když se k vám Mendez přiblíží, utíkejte na druhou stranu a odtamtud ho zasypte salvou kulek. Tohle aplikujte až do doby, kdy změní svou podobu. Pak se ho snažte nalákat k jednomu z výbušných barelů a ten rozstřelte. Hodně ho tím poškodíte a dorazit ho bude mnohem snazší. Pokud bude blízko použijte brokovnici, jinak je lepší střílet pistolí přímo do jeho chapadel. Jakmile bude na zemi, snažte se ho dorazit. Až zvítězíte, nezapomeňte sebrat nemalý obnos za jeho zneškodnění, falešné oko a všechnu munici a léčivé byliny ve skladu. Dírou ve zdi se vraťte k Ashley a společně zamiřte až k lanovkám, které vás převezou na druhou stranu. Tady můžete na velké dveře použít falešné oko a přejít do další části. Nechte chvilku Ashley čekat u vchodu a vyběhněte kupředu. Jakmile uvidíte auto, které na vás jede, vraťte se o kousek zpět, přivolejte k sobě Ashley a puškou nebo pistolí zabijte řidiče. Hned po havárii auta utíkejte dopředu, protože se na vás ze zadu vrhne několik nepřátel. Hlavně se snažte chránit Ashley. Brokovnicí pročistěte cestu, posbírejte všechny věci a vyjděte po cestě nahoru. Nahoře ještě můžete rozbít dva sudy a pak už se připravte na vstup do hradu.

3-1 Hrad

Hned na začátku na nádvoří se porozhlédněte a zničte všechny sudy. V truhle za domkem seberte pět tisíc a pak zamiřte k obchodníkovi. Ten pro vás bude mít hned několik nových věcí. Za prvé je to pistole, která je v porovnání s Red9 slabší, ale zase mnohem rychlejší a s větším zásobníkem, takže pokud nepatříte mezi ostrostřelce, tak je pro vás lepší volnou pravě tento kousek. Určitě si ale kupte poloautomatickou pušku, protože se vám bude stoprocentně hodit. Magnum zatím nekupujte, později ve hře bude místo, kde jej získáte zdarma. Nakonec uložte hru a vyběhněte s Ashley po schodech nahoru. Tady nechte zatím Ashley čekat u vchodu a posuňte se až k rohu stěny, odtud puškou zabijte dva mnichy a rychle se přemístěte do vyššího patra. Tady se objeví katapulty. Nejlepší je pomalu se posouvat do strany, až budete mít část obsluhy katapultu na mušce a pak jej puškou zastřelit. Stejně můžete postupovat i u dalších katapultů. Teď zavolejte zpět na Ashley a posuňte se trochu dále. Vyzbrojte se brokovnicí a vyběhněte do malého domku v horním patře. Tady schovejte Ashley a jděte se vypořádat se zbytkem mnichů. Pak se vydejte k věži, kterou ovšem stráží katapult, který je poměrně těžké vyřadit. Musíte být opravdu opatrní a postupovat po malých krůčcích. Na věži vytáhněte kanón a zničte velké dveře. Společně s Ashley jimi pak projděte a u obchodníka si nezapomeňte vylepšit kapacitu zásobníku u pušky, pokud jste již neudělali minule. V další místnosti seberte ze stolu náboje do brokovnice, zlato ze skříně, meč ze zdi a vyjděte společně s Ashley nahoru. Tady na vás čeká poměrně velká skupinka mnichů. Naneštěstí musíte mít Ashley pořád při sobě, protože pak se dole objeví druhá skupinka, která by jí unesla. Pokud máte brokovnici, tak by to pro vás nemělo být až tak obtížné. Po souboji vyměňte oba meče a než projdete do dalších dveří,tak ještě pořádně prohledejte celé, horní patro. V další části, po krátké scénce, nechte čekat Ashley u velkých dveří a se dejte dveřmi vlevo. Nejprve narazíte na několik mnichů vyzbrojených kuší a následovně na dvojici mnichů schovaných za štíty. Buď použijte brokovnici, nebo je srazte na zem a štít jim odkopněte. Na konci najdete truhlu, ve které je klíč od velkých dveří, kde čeká Ashley. Ještě než klíč seberete se připravte, protože se pak na vás vyřítí početná skupina mnichů. Dobrým pomocníkem může být výbušný barel u dveří. Až projdete velkými dveřmi, čeká na vás další scéna, po které se vám opět postaví do cesty další překážka. Sestřelte diamant, uložte pozici a pak projděte dveřmi napravo. Tady můžete zatím nechat Ashley stát a pořádně prozkoumat celou místnost, za jedním z obrazů se ukrývá 5000 a v chodbě dál pak klíč od vězení. Tam se také hned vydejte, tedy hned po zničení barelů u vchodu a sebrání granátu a nábojů. Čeká tu na vás další mniboss, který je sice slepý, ale za to nadlidsky silný. Hned jak vyrazí dveře zamiřte ke některému ze zvonů po stranách a nožem jej rozezvoňte. Garrador je slepý a tak se orientuje jen pomocí sluchu. Jakmile zamíří ke zvonu začněte pálit do parazita na jeho zádech. Je to jeho nejslabší místo. Další dobrou radou může být to, že pokud provede svůj bodací úder poblíž zdi, zůstane v ní nějaký čas uvězněn, takže budete mít čas jej zezadu napadnout. Po jeho smrti nezapomeňte sebrat peníze a spustit mechanizmus v jeho cele. Teď se vraťte zpět a již s Ashley pokračujte dále. Čeká na vás velice dlouhý souboj, ve kterém budete muset rozmýšlet každý výstřel. Nejprve se na vás vrhne skupinka mnichů zepředu, Tu můžete trochu zredukovat sestřelením lustru, ale hned na to se objeví další mniši útočící ze stran. Nejlepší volbou je puška na delší vzdálenost a pak brokovnice pro přesuny. Přesouvat se musíte kvůli Ashley, která je s vámi a kterou by velice snadno mohli unést. Dále se objeví jeden mnich vyzbrojen dynamitem. Zničte dynamit v jeho ruce nebo ve vzduchu, nedovolte aby se Ashley něco stalo. Po přečkání této fáze útoku sejděte po schodech dolů a stoupněte se na obě plošiny. Vlastně ještě než tak učiníte, doplňte si zdraví a munici, protože přijde druhá fáze útoku. Pokud vám vyhovuje souboj na kratší vzdálenost, tak zůstaňte v téhle místnosti a počkejte si až si pro vás přijdou. Pokud ne, tak se vraťte zpět do haly a bojujte na delší vzdálenost. Ale musíte se nejprve postarat o mnichy na balkónech vyzbrojené kuší. Pak pomocí mechanizmu přisuňte most a přejděte až k vodní nádrži. Nejprve seberte všechny náboje, pak vysaďte Ashley nahoru a kryjte jí puškou záda až poběží k mechanizmu. Dávejte si ale pozor i na mnichy, kteří půjdou po vás. Po vysunutí plošin, chyťte Ashley a společně přeskákejte na druhou stranu. Zbylé mnichy můžete buď ignorovat nebo srazit do vody, až se budou snažit doskákat za vámi.

Část 3-2 Hrad, stoky a zahrada

Nejprve prohledejte okolí, pak navštivte střelnici. Tady si můžete vydělat nějaké ty peníze navíc. Splňte první úroveň a dostanete několik tisíc. U kupce můžete vylepšit svoje zbraně. Pak pokračujte dál do kanalizace. Tady na vás čeká nový typ nepřítele – Novistador, který dokáže létat a je neviditelný. Nejlepší volbou je brokovnice na blízkou vzdálenost. Pozitivní stránkou celé věci je, že po nich vždy zbude nějaký pěkný předmět. Pokračujte stokami až k vězení, kde na vás čeká několik Novistadorů a spousta věcí v celách. Jakmile projdete přes rozbořené cely do kontrolní místnosti, otočte kohoutem a vypusťte vodu z kanálu. Prohledejte celou místnost, hlavně nezapomeňte sebrat lampu z truhly, můžete do ní vsadit totiž drahokamy, které zůstávají po Novistadorech. Při cestě do kanálu, který jste právě uvolnili, na vás čeká opět pár otravných brouků. Přes místnost s ostrými čepelemi se dostanete zpět do haly. Ovšem do druhého patra. Odsud uvidíte dole velkou skupinku mnichů. Pokud toužíte po bohatství hoďte dolů granát, skočte hned za ním a rychle je všechny pobijte. Pokud nemáte dost nábojů, počkejte až většina odejde a vypořádejte se se zbytkem. Nahoře ještě můžete přeskočit přes lustr k sudům a získat nějaké ty cennosti navíc. Za dveřmi vedle kupce na vás čeká opět zajímavý souboj. Nepřátel nebude mnoho, ani se na vás nebudou řítit ze všech stran, takže taková poklidná procházka galerií. Jediný, kdo vám bude znepříjemňovat celý zážitek, bude mnich v červeném. Ten se bude snažit dostat ke kulometu, čemuž je samozřejmě lepší zabránit. Ovšem když na něj zamíříte dá se na útěk. Jediný způsob je puškou zamířit jinam, nastavit si tam dobré přiblížení a pak se přesunout k němu. Každopádně ho můžete vyřídit i za kulometem, ale bude to chtít trochu více opatrnosti. Po jeho mrtvole tam zbude klíč, který vám otevře cestu dál. Po vyřešení krátké puzzle (1,2,3,4), projdete do další části galerie. Tady bude trochu tužší souboj, hlavně kvůli většímu počtu střelců. Hned na začátku hoďte granát do skupinky nepřátel před vámi a rychle posbírejte vše co po nich zůstane. Pak vyběhněte do horního patra a vypořádejte se se střelci. Pozor ovšem na dvojici mnichů vyzbrojených raketomety. V horním patře u stěny stiskněte červené tlačítko, pozor na letící rakety, a vstupte do nově odkrytých dveří. Tam stiskněte další tlačítko, které vám přistaví most k truhle uprostřed místnosti. Až budete vycházet tak si dejte pozor na dvojici mnichů u truhly, je to ona dvojice, která byla schována za obrazem. S ornamentem pokračujte dál do chodby, která vás zavede na čerstvý vzduch. U fontány zabijte několik vran a seberte věci z vody. Poblíž fontány jsou dveře, kam se později vrátíte pro již výše zmiňovaný revolver magnum. Pokračujte dál, přes několik barelů až do zahrady. Tady na vás čeká spousta nakažených vlků, kteří ale nepředstavují zas tak velké nebezpečí, pokud máte dostatek nábojů do brokovnice. Vaším úkolem ve bludišti najít dvě části měsíčního znaku, kterým by jste odemkli dveře, které jste minuli před vstupem do zahrady. V zahradě se nachází i spousta dalších cenností (žlutá květina, náboje, drahokamy), takže je dobré jí projít celou. Pokud nemáte dost nábojů, pak vězte, že se celá zahrada dá i proběhnout :-), jen se nesmíte nechat zahnat do rohu a občas si pročistit cestu brokovnicí. S kompletním znakem zamiřte ke dveřím, kde na vás čeká další animace.

Část 3-3 Zbrojnice

Prohledejte důkladně celý pokoj, hlavně vezměte ze skříně zrcadlo a z jedné z váz zápalný granát. V jídelně posbírejte náboje a zlato a v recepci stiskněte zvonek a sestřelte láhev vína v obraze na druhé straně. Ted si doplňte munici a vyzbrojte se granátem a vstupte do nově otevřených dveří. Tak a spadla klec. Rychle odhoďte granát do skupinky mnichů a vytáhněte brokovnici. Zamiřte na zámek a rozstřelte ho. Vykopněte dveře a rychle utečte z dosahu Garradora. Pobíháním kolem klece a postupným zabíjení mnichů si pročistíte cestu a budete se moci v klidu vypořádat s Garradorem. Nezapomeňte sebrat všechny předměty po mrtvých nepřátelích a hlavně 15 tisíc od Garradora. V další místnosti na vás čeká pár mnichů. Můžete je zabít buď shazováním ze žebříku nebo střelbou do hlavy. Dole mechanizmem vysunete most, po kterém přejdete na druhou stranu. Za dalšími dveřmi se nachází konec části a kupec. Pokud máte plný inventář, tak si k němu zajděte koupit větší kufr a pak se vraťte zpět. V druhé části místnosti se totiž nachází raketomet a spousta dalších věcí. Obtěžovat vás už bude jen poslední zbytek mnichů, jeden z nich vyzbrojen kuší a druhý palcátem.

Část 3-4 Ashley

Nejprve prohledejte celé horní patro, za obrazem seberte 5000 a doplňte munici do pušky, kterou budete potřebovat. Pak odstřelte kování kolem Ashley a připravte se jí chránit před mnichy, kteří pro ní přijdou. V druhé skupině se s nimi objeví i mnich v červeném, kterého musíte co nejrychleji zneškodnit. Čím rychleji to uděláte, tím méně mnichů se pak objeví. Až Ashley projde dveřmi, budete jí mít plně pod kontrolou. Pořádně prohledávejte všechny místnosti, protože, vše co najdete pak budete moci předat Leonovi. První místnosti na vás čeká jeden mnich. Než aby jste před ním utíkali, běžte k první lampě a hoďte jí po něm. To musíte udělat ještě jednou (dvakrát, pokud hrajete na těžší obtížnost). V druhé místnosti se celá situace opakuje. Pak zamiřte do další místnosti, tady seberte kamennou tabulku nad krbem a podplazte se pod stolem až k tlačítku, které stiskněte. Vraťte se zpět, odsuňte knihovnu a stiskněte druhé tlačítko. Chodbou se pak dostanete až do místnosti s další hádankou. Jedná se o staré známe posouvání kamenů. Pokud si celé pole představíte jako čísla na numerické klávesnici, pak je řešením: 4, 1, 2, 3, 6, 9, 8, 7, 4, 1, 2 a 3. Otevřou se vám dveře do další místnosti, kde seberte zlato, diamant a Salazarův rodinný šperk. Jak ho budete mít, všechny sochy ožijí a půjdou po vás. Rychle proto utíkejte zpět. Cestou narazíte na nově rozmístěné sochy, kterým se vždy musíte vyhnout včasným stisknutím vhodné kombinace. V centrální místnosti s mechanizmem uprostřed seberte náboje a spisy a vložte do něj šperk, který vám otevře cestu po žebříku nahoru.

Resident Evil 4 – 3. část

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gsaxzvofbldPiopyBtjUnexte

(SkifsAni, 29. 5. 2021 11:01)

Pamelor https://pharmacyken.com/ - Asendin street names for prescription drugs

cialis with dapoxetine online afhsdbcduroUnorprcjsv

(Chizeloh, 28. 5. 2021 20:57)

generic cialis price https://rcialisgl.com/ - female cialis no prescription female cialis online

walmart pharmacy price check dgsolbvfdduroUnorpwowug

(ChizeVed, 27. 5. 2021 16:47)

cialis profesional vs. super active vs. cialis https://krocialis.com/ - overnighted cialis for men generic cialis 20mg tablets

geeahdPiopyBtjUnextk

(gonySwa, 25. 5. 2021 18:14)

cialis generic https://ckacialis.com/ - buy cialis via pay pal cialis brand 20 mg

tadalafil generic price olgstnoegfdPiopyBtjUnexth

(Gtnbambub, 21. 5. 2021 17:25)

blue chew viagra https://jokviagra.com/ viagra casero

tadalafil liquid how to take hvdgeeahdPiopyBtjUnextd

(Bbshgony, 19. 5. 2021 17:10)

india pharmacy viagra https://loxviagra.com/ best way t o take viagra

where to buy cialis online afhsdbcduroUnorpxznxf

(RebfChize, 19. 5. 2021 13:59)

discount cialis from india https://rcialisgl.com/ - viagra or cialis or levitra trial purchase cheap cialis

cialis online pharmacy dgsolbvfdduroUnorpeuhqj

(LbsoChize, 18. 5. 2021 17:04)

discount cialis online https://ucialisdas.com/ - how much is cialis without insurance buycialisonline

was passiert nach der einnahme von viagra fcsogsaxzvofbldPiopyBtjUnextd

(AnooSkifs, 15. 5. 2021 8:35)

next day generic viagra delivery https://llviagra.com/ - effect of viagra on woman viagra don't need it

comprar viagra contrareembolso en madrid fhwsbbolthdPiopyBtjUnextk

(FmrfSkifs, 11. 5. 2021 22:45)

cialis price https://cialisee.com/ - canadian cialis viagra/cialis black and gold 800

vardenafil vs sildenafil vs tadalafil hvdgeeahdPiopyBtjUnextt

(Bbshgony, 10. 5. 2021 16:54)

buy female viagra https://loxviagra.com/ - buy cheapest viagra viagra falls

jГЎ tomou viagra fcsogsaxzvofbldPiopyBtjUnextv

(AnooSkifs, 8. 5. 2021 13:42)

imagem viagra https://llviagra.com/ how to take viagra pills

corner drug store fdvaefbfbldPiopyBtjUnexte

(LebnSkifs, 8. 5. 2021 0:50)

Moduretic https://xlnpharmacy.com/ pill pharmacy

viagra tablets for men in pakistan fhwsbbolthdPiopyBtjUnextc

(FmrfSkifs, 4. 5. 2021 19:17)

cialis 80mg https://cialisee.com/ cheapest cialis 5mg

buy generic tadalafil online cheap hvdgeeahdPiopyBtjUnexth

(Bbshgony, 3. 5. 2021 17:17)

does viagra help you last longer https://loxviagra.com/ - similar to viagra benefits of viagra for men

help in thesis writing fhsbbolthdPiopyBtjUnexth

(FbsfSkifs, 1. 5. 2021 19:59)

Super Kamagra https://uspharmus.com/ - Ginette-35 canadian pharmacy viagra

womack pharmacy afhdbcduroUnorplvgte

(RfvbChize, 1. 5. 2021 18:00)

cialisis online https://cileve.com/ - cialis canada pharmacy no prescription required cialis australia online stores

professional thesis writing service fcsgsaxzvofbldPiopyBtjUnextv

(AbdgSkifs, 27. 4. 2021 9:22)

safe canadian online pharmacies https://canadianeve21.com/ Suprax

levitra 20 milligram fdvefbfbldPiopyBtjUnextk

(LrbsSkifs, 26. 4. 2021 19:42)

levitra dosage sizes https://uslevitraanna.com/ prices for levitra

dougherty's pharmacy dgsbvfdduroUnorpdrgrs

(LhdvChize, 24. 4. 2021 17:33)

cialis online america https://asciled.com/ cheapest generic cialis


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »